У Нацполіції пояснили, що обшуки проводилися в Житомирі, Коростені та Овручі. Окрім Житомирської обшуки проводилися й у Київській області, у столиці.
Підставою для них стало кримінальне провадження, відкрите за статтею 161 Кримінального кодексу України - порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.
За даними джерел агентства "Інтерфакс-Україна", обшуки у житомирських священників УПЦ МП проводилися у тому ж самому фактовому кримінальному провадженні, що й у намісник Києво-Печерської лаври митрополита Української православної церкви Московського патріархату Павла.
Минулого тижня СБУ провела обшуки за місцем проживання намісника Києво-Печерської лаври . Обшуки проводилися у межах розслідування справи про розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Сам митрополит назвав обшуки в його будинку "політичним тиском" на нього.
Нагадаємо, 29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату в турецькому Стамбулі, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту православної церкви України. На Фанарі не стали називати дату об'єднавчого Собору, проект Томосу оприлюднений не був.
Президент України Петро Порошенко запевнив, що текст Томоса вже затверджено, а дату Собору Вселенський патріарх Варфоломій оголосить найближчим часом.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Крім того, Синод визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.
Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет повідомив про те, що українські православні ієрархи проведуть об'єднавчий Собор, в якому візьмуть участь представники Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та частина єпископів Української православної церкви Московського патріархату.Патріархові об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос.
13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристійного спілкування з Константинополем. Докладніше про демарш представників УПЦ МП читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Прозасідалися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".