ТСК розслідує напади на громадських активістів, зокрема, на загиблу радницю мера Херсона Катерину Гандзюк. Люди у формі стверджували, що є ветеранами АТО та хотіли б поговорити з депутатом.
"Засідання ТСК в Одесі проходить у супроводі людей у камуфляжі без розпізнавальних знаків. Стверджують, що ветерани АТО і дуже хочуть задати питання Мустафі Найєму. Ветеранів поважаю та, якщо питання по суті, готовий поговорити", - пише Найєм на своїй сторінці в Facebook.
Однак, за його словами, люди в аналогічній формі з написами "Муніципальна охорона" чергували у внутрішньому дворі.
"І це саме та структура - одна з більш ніж півсотень по всій країні, - щодо якої я багато разів виступав у парламенті, у пресі та звертався, зокрема, у МВС і Нацполіцію з вимогою звернути увагу на підміну муніципальними органами функцій правоохоронних органів", - додає депутат.
Заступник мера Одеси Андрій Котляр, який опікується діяльністю КП, повідомив про те, що люди у військовій формі в залі, де засідала комісія, – працівники "Муніципальної охорони", які "у вільний від роботи час прийшли поговорити з комісією".
Раніше журналісти проекту "Схеми" повідомляли про те, що місцева влада в регіонах України використовує муніципальну варту в особистих і політичних цілях.
Комунальні охоронці блокують будівлі міськрад, не пускать туди активістів і журналістів, і беруть участь у силових сутичках із місцевими підприємцями, та по суті є легальними загонами "тітушок".
В Одесі силовики-муніципали застосовували фізичну силу до громадського активіста Віталія Устименка, та виганяли його із сесії міської ради, коли той намагався поставити питання щодо відведення міської землі під забудову приватній фірмі.
При цьому закон "Про місцеве самоврядування" не передбачає права місцевої влади надавати комунальним підприємствам або іншим установам повноважень з охорони громадського порядку.
Зазначимо, журналісти й активісти підозрюють колишнього помічника народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігоря Павловського у тому, що він є посередником між виконавцями і замовником вбивства Гандзюк. Саме він передавав гроші керівнику групи виконавців – Сергію Торбіну.
Своєю чергою Служба безпеки України висунула Павловському підозру у співучасті у вбивстві. Минулого понеділка суд обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту без права на заставу.
На початку листопада ВР схвалила створення Тимчасової слідчої комісії у складі 19 народних депутатів на чолі з позафракційним депутатом Бориславом Березою. На першому засіданні ТСК було прийнято рішення запросити на наступне адвокатів Гандзюк, представників МВС, Національної поліції, СБУ, ГПУ, мера Херсона та голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.
Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбіна і ще чотирьох людей поліція затримала о другій половині серпня. Усі підозрювані брали участь в АТО (нині ООС) у складі добровольчих підрозділів. Усі, окрім Торбіна, зізналися у злочині.
Після арешту банди виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.
Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. У Гандзюк був давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Зазначимо, народний депутат Микола Паламарчук, за даними активістів, є вічним "смотрящим" за темами МВС у Херсонській області. Сам він це заперечує, як і причетність до злочину.
Докладніше про потенційних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".