На створення єдиної бази трансплантації та донорів цього року планують витратити 28 млн гривень

Поділитися
На створення єдиної бази трансплантації та донорів цього року планують витратити 28 млн гривень © pixabay.com
Мова йде про створення дев'яти споріднених реєстрів.

Міністерство охорони здоров'я України розпочало закупівлі для створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, яка має стати першим кроком для того, щоб реєстр донорів і трансплантація стали реальністю в нашій країні. Зокрема на створення дев'яти пов'язаних із собою реєстрів у бюджеті цього року планують витратити понад 28 млн гривень, повідомили в прес-службі МОЗ.

Реєстр донорів допоможе вчасно знаходити потенційного донора, фізичні показники якого дозволяють врятувати пацієнта, який потребує трансплантації.

Зараз головним завданням МОЗ є закупівля послуг з розробки програмного забезпечення для ЄДІСТ та доступ до міжнародної бази живих донорів кісткового мозку. На ці потреби в бюджеті 2018 року на трансплантацію загалом передбачено 26 млн 378 тис на закупівлю послуг з розробки програмного забезпечення та 1,9 млн на придбання доступу до міжнародного реєстру донорів.

Інформаційна система трансплантації має включати в себе дев'ять різних реєстрів:

- реєстр волевиявлення особи щодо посмертного донорства або представника, який буде ухвалювати відповідне рішення;

- реєстр волевиявлення представника щодо згоди на вилучення органів для трансплантації чи виготовлення біоімплантантів з тіла померлої людини;

- реєстр анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації чи виготовлення біоімплантантів;

- реєстр живих донорів;

- реєстр живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин;

- реєстр реципієнтів;

- реєстр осіб із трансплантованим анатомічним матеріалом;

- реєстр закладів охорони здоров'я, що надають послуги з трансплантації чи пов'язані з нею, та інших суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов'язану з трансплантацією;

- реєстр трансплант-координаторів.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року в Україні вводиться в дію закон про трансплантацію органів, який був прийнятий парламентом 17 травня 2018 року. Згідно з прийнятим законом вилучення органу для трансплантації після смерті людини буде можливе лише в разі письмової прижиттєвої згоди, дані про яку будуть внесені в Єдину державну інформаційну систему трансплантації. Ця інформація буде конфіденційною. При цьому згоду на трансплантацію можна буде відкликати в будь-який час. Також закон визначає перелік осіб, у яких трансплантація органів заборонена.

Детальніше про особливості нового закону про трансплантацію читайте в матеріалі Лідії Суржик "Олександр Никоненко: "В Україні можна робити тисячі пересадок органів у рік, а не 120-130"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі