На кордоні України та Білорусі відпрацювали протидію диверсантам

Фото
Поділитися
Інкорпорація Білорусі до складу Росії створює додаткові ризики для України.

Служба безпеки України провела на Рівненщині антитерористичні навчання. Відпрацювання протидії диверсійним групам умовного противника проводилося поблизу кордону з Білоруссю, повідомляє прес-служба СБ України.

Навчання проводилися в умовах, максимально наближених до реальних. За легендою тренувань, група умовних диверсантів планувала здійснити «підриви» на Рівненській АЕС, але їм не вдалося проникнути на територію атомної станції, тож змушені були рятуватися втечею.

Зловмисники намагалися дістатися території Волинської області та перетнути кордон, розділившись на дві групи. Однак були затримані та знешкоджені.

За оцінками координаційної групи Антитерористичного центру при Управлінні СБУ у Волинській області, учасники тренувань успішно відпрацювали алгоритми міжвідомчої взаємодії щодо запобігання диверсійним і терористичним загрозам.

Окрім спецслужбовців, участь у тренуваннях взяли регіональні підрозділи Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Національної і Патрульної поліції.

Напередодні самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко заявив про плани купити у Росії озброєння на суму понад $1 млрд, зокрема, йдеться про закупівлю російських зенітних комплексів С-400. Російські ЗРК можуть розмістити на білорусько-українському кордоні.

9 вересня російський і білоруський лідери Владімір Путін і Алєксандр Лукашенко у четвер, 9 вересня, узгодили всі 28 програм інтеграції Російської Федерації і Республіки Білорусь. Росія і Білорусь підписали договір про створення Союзної держави в 1999 році. Документ передбачає тісну інтеграцію двох країн у політичній, економічній, військовій, валютній, культурній та інших сферах.

Лукашенко максимально ухилявся від наполегливих пропозицій Путіна про фактичне приєднання Білорусі до РФ. У публічному просторі Лукашенко дотримувався позиції «росіяни хочуть позбавити нас суверенітету, а ми думали, що вони - наші брати». Однак після чергових сфальсифікованих виборів і придушення масових протестів Лукашенко почав прискорено дрейфувати в бік Кремля.

За формального збереження суверенітету Білорусі її інкорпорація до складу Росії збільшує ризики в сфері безпеки для Балто-Чорноморського регіону в цілому та України зокрема. Про ризики Союзної держави Росії і Білорусі читайте в статті Володимира Кравченка «Росія «м'яко» анексувала Білорусь: що це означає для України» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі