На адмінкордоні з Кримом у громадянина України відібрали паспорт

Поділитися
На адмінкордоні з Кримом у громадянина України відібрали паспорт Кримські окупанти відібрали паспорт в громадянина України © Андрей Товстыженко, ZN.UA
Українця не пустили на окупований півострів та допитували більше 15 годин.

Російські окупанти не пропустили в анексований Крим громадянина України та відібрали в нього паспорт, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

Інцидент стався на адмінкордоні з окупованим півостровом в середу, 1 березня.

"Чоловік перетнув контрольний пункт "Чонгар" встановленим порядком. Однак 36-річний українець був змушений повернутися, так і не потрапивши на територію анексованого Криму. Російські окупанти відпустили його більше ніж за півдоби", - йдеться у повідомлені прес-служби.

Сам українець розповів, що під час проходження прикордонного контролю він пред'явив російському прикордоннику паспорт громадянина України. Однак його не пропустили, а паспорт вилучили.

"Окупанти спочатку провели допит, який тривав більше 15-ти годин, та чинили на нього психологічний тиск, а після цього відібрали паспорт громадянина України. Причину вилучення паспортного документа представники окупаційної влади українцю пояснили тим, що нібито у документі наявні ознаки підробки, а паспорт йому не належить", - підкреслюєтся у прес-релізі ДПСУ.

Українець пред'явив й інші документи для ідентифікації особи, аби спростувати твердження про підробку паспорта, проте російські прикордонники не взяли це до уваги. Чоловіка так і не пустили в Крим, а паспорт не повернули.

"Наразі громадянина України прикордонники Бердянського загону встановленим порядком пропустили на материкову частину України", - зазначили у прес-службі відомства.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю для DT.UA розповів про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму.

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі