"Ми виступаємо за те, щоб були забезпечені нормальні, гарантовані умови для роботи і перебування наших військових у СЦКК. Таких умов не було створено, незважаючи на чотири ноти, направлені російською стороною по дипломатичних каналах. Спільний центр повинен мати мандат, тобто прописану і затверджену процедуру оформлення документів і порядок їх дій. Тобто, документ, який багато би визначав і гарантував би передбачуваність перебування російських військових у цьому центрі", - повідомив в інтерв'ю ТАСС статс-секретар, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.
Також у російському МЗС заявили про те, що в центрі "повинні бути представлені" проросійські бойовики терористичний організацій "Л-ДНР".
"Крім того, ми вважаємо за необхідне, щоб у цьому центрі були представлені Донецьк і Луганськ. Це теж важлива умова. Думаю, ми маємо право вимагати, щоб були створені нормальні цивілізовані умови для перебування наших представників", - повідомив журналістам Карасін.
Нагадаємо, 18 грудня в МЗС РФ заявили про те, що російські військові в СЦКК 19 грудня залишать територію України. Пізніше українські та російські офіцери зі Спільного центру вийшли з окупованих районів Донбасу.
21 грудня президент Російської Федерації Володимир Путін провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Він пояснив виведення російських офіцерів із СЦКК тим, що українська влада нібито "тривалий час шляхом різних обмежень і провокацій цілеспрямовано ускладнювала умови перебування російських військових і виконання ними своїх обов'язків".
США, Франція і Німеччина засудили дії Кремля і закликали РФ повернути своїх представників у СЦКК. А в Євросоюзі заявили про негативні наслідки виходу російських військових із СЦКК.
У МЗС України розцінили дії російської сторони як провокацію, спрямовану на зрив виконання Мінських домовленостей, і як спробу Москви зняти із себе відповідальність за розв'язування війни в Донбасі.