Брак води в окупованому Криму викликаний масованою мілітаризацією півострова Російською Федерацією.
Про це сказав прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко агентству "Інтерфакс-Україна".
"Водних ресурсів для побутового використання в Криму достатньо. Проблема загострилася через його масовану мілітаризацію: розвиток військових баз і підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації. Фактично російські військові поставили під загрозу задоволення базових потреб кримського цивільного населення", - підкреслив він.
Також Ніколенко зазначив руйнівний характер політики РФ на окупованих нею українських територіях.
Росія не припиняє спроб перекласти відповідальність за відсутність води на Україну. Ніколаєнко нагадав, що відповідно до норм міжнародного права, Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за ситуацію на півострові, а позиція України в цьому питанні залишається чіткою - відновлення постачання дніпровської води в Крим буде тільки після його демілітаризації і деокупацію.
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5419 про заборону водопостачання по Північно-Кримському каналу в тимчасово окупований Крим і міста Севастополя. На сайті парламенту зазначено, що документ зареєстрували 29 квітня.
Законопроєкт пропонує змінити ст. 6 Закону України "Про створення вільної економічної зони" Крим "і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України". До неї пропонується додати норму про заборону:
- здійснення постачання води по Північно-Кримському каналу до території СЕЗ "Крим";
- будь-якого іншого забору води з водних об'єктів України з метою подальшої поставки на територію СЕЗ "Крим".
Документ передбачає, що така норма буде діяти до закінчення тимчасової окупації Кримського півострова.
Офіційний Київ і міжнародні партнери України вважають, що за ситуацію з водою на півострові несе відповідальність виключно команда глави Кремля Володимира Путіна. При цьому влада України може розглянути можливість подачі води в окупований Росією Крим в разі виникнення на півострові гуманітарної катастрофи.
Детальніше про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для читачів ZN.UA.