Україна може розглянути питання про постачання води до Криму. Кравчук назвав умову

Поділитися
Україна може розглянути питання про постачання води до Криму. Кравчук назвав умову
Також він нагадав, що всю відповідальність за те, що відбувається на півострові несе Росія як окупант

Влада України може розглянути можливість подачі води в окупований Росією Крим в разі виникнення на півострові гуманітарної катастрофи.

Про це в ефірі телеканалу "Дім" заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Донбасом Леонід Кравчук.

"Я завжди робив акцент: не просто давати воду, а якщо станеться, чого я не хотів би, гуманітарна катастрофа в Криму з точки зору забезпечення водою... Тому питання про воду окремо може бути розглянуто у разі гуманітарної катастрофи, а не в плані "дай воду, тому що цього хоче Росія", - наголосив Кравчук.

При цьому він нагадав, що всю відповідальність за те, що відбувається в Криму несе Росія як окупант, в тому числі в питанні забезпечення водою населення.

"Я керуюся міжнародними нормами, а саме: країна, яка окупувала будь-яку територію, несе повну відповідальність за життя людей на цій території. За політику, яку вона там проводить, за стан народу. Це відповідальність окупаційної влади, а не України", - сказав Кравчук.

Кравчук пояснив, що навіть якщо доведеться розглядати питання постачання води до Криму, це не означає, що вода буде подаватися відразу. Цьому буде передувати процес переговорів.

"Це не робиться так, що трапилася катастрофа - і відразу відбуваються якісь дії. Як у всьому світі виглядає такий процес: обговорюється питання, ухвалюються рішення на певних умовах, і тільки після цього можна говорити, як і що буде робитися", - пояснив Кравчук.

Нагадаємо водних ресурсів Криму вистачає для забезпечення потреб людей, однак бракує для обслуговування апетитів армії країни-окупанта.

Понад 80% потреб Криму в водопостачанні до російської окупації півострова в 2014 році забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України. Після окупації Криму Росією його перекрили (про блокування природних водотоків або річок у цьому випадку не йдеться).

Україна наполягає на тому, що поки півострів перебуває під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Докладніше про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар «Обережно, Крим. Слизько і боляче».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі