Окупаційна влада в анексованому Криму фактично забирають воду у цивільного населення для потреб російської армії.
Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко пыд час візиту в Херсонську область, передає пресслужба міністерства.
За його словами, наукові дослідження підтверджують, що питної води для потреб населення цілком достатньо, якби ця вода не використовувалася для військових потреб Росії в Криму.
"Росіяни серйозно мілітаризували півострів. Вони де-факто забирають воду у простих людей і віддають її на потреби власної мілітаристської машини. Звичайно, найпростіше пояснити людям, що це Україна перекрила вам воду і не надає. Якби воду не витрачали на військові потреби окупантів, мирному населенню її більше, ніж вистачало б, адже першопричиною питання води є саме агресія РФ і тимчасова окупація АРК в 2014 році", - заявив чиновник.
Він наголосив, що до моменту окупації РФ Кримського півострова, там не було проблем з питною водою навіть в умовах посухи.
Також Яременко додав, що вода через Північно-Кримський канал піде до Криму тільки після того, як український півострів буде деокупований.
У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурси вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.
За даними Росводресурсов, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.
Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".
У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарного кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.
Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар " Обережно, Крим. Слизько і боляче " для ZN.UA.