У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5419 щодо заборони водопостачання по Північно-Кримському каналу до тимчасово окупованого Криму та міста Севастополя. На сайті парламенту вказано, що документ зареєстрували 29 квітня.
Законопроєкт пропонує змінити ст. 6 Закону України “Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України”. До неї пропонується додати норму про заборону:
- здійснення поставок води по Північно-Кримському каналу до території ВЕЗ “Крим”;
- будь-якого іншого забору води з водних об’єктів України з метою подальшої поставки до території ВЕЗ “Крим”.
Документ передбачає, що така норма діятиме до закінчення тимчасової окупації Кримського півострова.
Офіційний Київ заявляє, що поки півострів перебуває під російською окупацією, постачання води туди неможливе. Влада наполягає на тому, що населенню природних запасів на півострові вистачає, а "спонсорувати" мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.
Представники окупаційної "адміністрації" Криму вважають, що відповідальність за дефіцит прісної води на півострові нібито лежить і попередньому, і нинішньому керівництві України, яке санкціонувало зупинку функціонування Північно-Кримського каналу сім років тому і не запускає його зараз.
Офіційний Київ і міжнародні партнери України вважають, що за ситуацію з водою на півострові несе відповідальність виключно команда глави Кремля Владіміра Путіна. При цьому влада України може розглянути можливість подачі води в окупований Росією Крим у разі виникнення на півострові гуманітарної катастрофи.
Детальніше про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим, читайте у статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для читачів ZN.UA.