Дії росіян створюють загрозу як українській інфраструктурі в Азово-Чорноморському басейні, так і торговельним шляхам у міжнародних водах, пише в статті оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.
Усунути небезпеку й підтвердити право свободи судноплавства — в інтересах не тільки України та інших причорноморських держав — Болгарії, Грузії, Румунії й Туреччини, а також Сполучених Штатів і Великої Британії, зазначає він.
"Звісно ж, було б непогано, якби наші західні партнери прийняли рішення про тимчасове розгортання в Чорному морі спільної операції з патрулювання морських шляхів у чорноморські порти України", - пише автор.
Підтримкою Києву стало б, вважає президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар, і недвозначне попередження Вашингтона Москві: у разі блокади російськими кораблями українських портів американський 6-й флот блокує сирійський порт Тартус, де розміщено пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії.
Однак поки що ці сценарії видаються фантастичними. Реальніше, що Лондон і Вашингтон збільшать кількість військових кораблів у Чорноморському регіоні, тим самим звужуючи можливості Росії діяти агресивніше, пише оглядач.
"Та якщо американці відмовилися від раніше заявлених планів відправити два ракетних есмінці в Чорне море, аргументуючи це бажанням «уникнути непотрібної ескалації», то британці мають намір розмістити в регіоні два кораблі, щоб продемонструвати солідарність із Україною.", - резюмує Кравченко.
Детальніше про наради Путіна, на яких обговорюють економічні удари по Україні, зокрема, блокування морських портів нашої країни, в статті Володимира Кравченка "Не війною, то блокадою?".