"Можливо, не всі українські міста вдасться відбудувати": Шуляк пояснила, в чому полягатиме план влади

Поділитися
© Getty Images
Відповідну роботу слід проводити не лише в деокупованих містах, але й в населених пунктах, де значно зросла кількість мешканців за рахунок переселенців, пояснила вона.

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк припускає, що після перемоги у війні Україні не вдасться відбудувати усі міста, позаяк деякі з них російські окупанти зруйнували вщент. Під час інтерв'ю "РБК Україна" вона пояснила ситуацію. 

"Є області, які деокуповані, і нам здається, що саме ці області повинні бути у фокусі уваги відбудови. Але й ті області, які на сьогодні прийняли людей та бізнес, їх території також потрібно перепланувати, враховуючи особливості економічні та демографічні", - сказала вона.

Шуляк пояснила, що в Україні станом на сьогодні є громади, в яких кількість мешканців збільшилася на 25%. Слід розуміти, що це додаткове навантаження і на інфраструктуру, і на доступ до державних послуг. 

"Також, як би боляче не було про це говорити, але, можливо, будуть такі населені пункти, які ми не зможемо відбудувати, бо вони зруйновані вщент, ворог їх стер з лиця нашої землі", - сказала вона.

Глава "слуга" зауважила, що будуть й ті території, які варто буде розглядати для створення нових мікрорайонів чи населених пунктів. Це насамперед стосується міст, де заплановане будівництво нових потужностей, які дозволять працевлаштувати якнайбільше людей. 

Перед початком відбудови потрібно буде переглянути і перепланувати всі українські області, заявила Шуляк. Для цього вже прийняли закон, в рамках якого передбачається, що у кожному регіоні має бути розроблений стратегічний документ - "Програма комплексного відновлення". Саме він потім стане основою нової містобудівної документації. Такий документ повинен розроблятися і для області, і для окремої громади, і навіть для частинок громади. 

Шуляк пояснила, що майбутня програма відновлення - це не лише те, що потрібно відбудувати, але й інформація про майбутню економічну ситуацію в регіоні, тобто дані про те, які підприємства виїхали та заїхали, які планують залишатися, яким потрібно створити умови для розвитку в цьому регіону, враховуючи природні чи логістичні особливості.

"Друге питання, яке в документі обов'язково висвітлюється, - це демографія, що з людьми в регіоні, як їх повертати. Мені особисто дуже страшно, коли ми відбудуємо дитячий садочок, пофарбуємо його в яскраві кольори, а цей садочок буде порожній, тому що дітей, які повинні туди йти, просто банально не буде, тому що їхнім батькам немає де працювати чи проживати", - сказала вона.

Нагадаємо, віцепрезидентка Світового банку Анна Б’єрде заявила, що відновлення України після війни із Росією коштуватиме близько 500-600 мільярдів євро. За її словами, сума зросла після ракетних ударів росіян по нашій енергетичній інфраструктурі.

Б’єрде також вважає, що для відновлення України потрібен великий план на кшталт "плану Маршалла". Докладніше про це читайте у статті Мартини Богуславець "Новий план Маршалла для України: платформа у форматі Рамштайн і Фонд відновлення".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі