Українське Міністерство охорони здоров’я затвердило форму довідки про постійні або тимчасові протипоказання до вакцинації проти коронавірусу. Про це повідомили в МОЗ та разом зі зразком форми довідки опублікували інструкцію до її заповнення.
«Відповідну форму № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та інструкцію щодо її заповнення було затверджено наказом МОЗ № 2394 від 2 листопада 2021 року», – зазначили у МОЗ.
Вказано, що № 028-1/о заповнюватимуть на підставі медичних записів про стан здоров'я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначаються відповідно до інструкцій із застосування вакцин, рішень НТГЕІ та «Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень».
Протипоказання для вакцинації від коронавірусу може бути постійним або тимчасовим, а встановити його та надати відповідний висновок може сімейний або лікуючий лікар, якщо йдеться про вузькоспеціалізовану хворобу. Сам висновок про наявність протипоказання до другої дози або загального протипоказання до вакцинації невдовзі планують внести в електронну систему охорони здоров’я, аби запобігти небажаним випадкам щеплення.
Зазначимо, що від сьогодні представників деяких професій, які не зробили щеплення проти COVID-19, відсторонюватимуть від роботи.
У спробах купувати нову хвилю епідемії, МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – від обмежень у «червоних зонах» для людей без сертифікатів про вакцинацію до складання списку професій для обов'язкової вакцинації.
Чи достатньо цього, щоб упоратися з третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр «Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей» та Оксани Онищенко «Обов'язкова вакцинація вчителів. Три питання, на які немає відповіді» у ZN.UA.