Міністерство охорони здоров’я затвердило нові норми надання медичної допомоги інфікованим COVID-19. Відповідні зміни міністерство внесло в середу, 8 вересня, до наказу № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».
Зміни стосуються вимог щодо самоізоляції для вакцинованих людей та перелік категорій населення, які мають регулярно проходити експрес-тестування.
Люди, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто перехворів на COVID-19 протягом останніх 6 місяців, за відсутності симптомів не повинні самоізолюватися на 14 днів після контакту з підтвердженим або ймовірним інфікованим COVID-19.
Однак, якщо у вакцинованої людини з’являться симптоми, то вона повинна пройти експрес- чи ПЛР-тест.
Якщо результат тесту буде позитивним, то щодо особи вживатимуться аналогічні заходи, як до хворих коронавірусом.
МОЗ зазначило перелік груп, які мають проходити регулярне попереднє скринінгове обстеження на визначення антигену до вірусу через експрес-тестування чи методом ІФА.
Це особи, які:
- є медичними працівниками, які надають медичну допомогу та/або доглядають за пацієнтами, хворими на COVID-19;
- є працівниками лабораторій, які працюють зі зразками з дихальних шляхів, отриманими від пацієнтів, хворих на COVID-19;
- є працівниками патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла, у тому числі взятті зразків;
- є іншими медичними та фармацевтичними працівниками;
- є пацієнтами, що потребують планової госпіталізації, та не мають ознак тяжкого гострого респіраторного синдрому та/або інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ);
- є соціальними працівниками;
- є працівниками Національної поліції України, Служби безпеки Президента України, Управління державної охорони та інші особи, які контактують із Президентом України;
- є працівниками Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України; працівниками Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
- є призовниками, військовослужбовцями;
- є працівниками закладів закритого типу;
- перетинають контрольні пункт в’їзду-виїзду;
- мають бути протестовані у ході розслідування спалаху захворюваності.
Лікар повинен повідомити центру контролю та профілактики захворювань МОЗ про результати лікування чи припинення самоізоляції людей з підозрою на коронавірус, не пізніше ніж через 1 день (замість трьох днів) від дати, коли вони стануть відомими.
У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» лише 23 червня. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, штам «Дельта» починає поширюватися і всередині країни, а не лише ввозитися з-за кордону.
Статистика захворюваності на коронавірус свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. У відповідь на запитання ZN.UA очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.
Звідки прийшла «Дельта», чого бракує для боротьби зі штамом і як підготуватись регіонам, читайте в інтерв’ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонщини Юрієм Ромаскевичем у ZN.UA.