Омбудсман відреагував на знущання з 10-річного хлопчика на Полтавщині

Поділитися
Омбудсман відреагував на знущання з 10-річного хлопчика на Полтавщині © Омбудсмен Дмитро Лубінець/ Telegram
Поліція відкрила провадження, постраждалий отримує допомогу.

Омбудсман Дмитро Лубінець відреагував на кричущий випадок насильства над дитиною в місті Зіньків Полтавської області. Четверо підлітків жорстоко знущалися з 10-річного хлопчика, принижуючи його та завдаючи ударів, а процес знімали на відео та викладали в соціальні мережі. Інцидент викликав суспільний резонанс і негайну реакцію правоохоронців та правозахисників.

За словами Лубінця, він доручив своєму Представнику в Полтавській області Владиславу Носенку з'ясувати всі деталі справи. Носенко вже зустрівся з батьками потерпілого та провів робочу нараду в Зіньківській територіальній громаді. У зустрічі взяли участь керівники Полтавської районної військової адміністрації, представники міської влади, правоохоронних органів та навчальних закладів, де навчаються кривдники та постраждалий хлопчик.

За фактом інциденту правоохоронці відкрили три кримінальні провадження. Йдеться про статті Кримінального кодексу України, що передбачають відповідальність за тортури, виготовлення чи розповсюдження матеріалів, які пропагують насильство, та вимагання. Наразі постраждалий хлопчик отримує необхідну психологічну та правову допомогу.

Лубінець наголосив на важливості відповідальності за порушення прав дитини та закликав громадян не поширювати відео з інцидентом, аби не завдавати додаткової шкоди жертві. Він також нагадав, що у випадку виявлення подібних правопорушень необхідно негайно звертатися до правоохоронних органів та профільних служб для швидкого реагування.

Подія, що сталася 24 березня, викликала широкий суспільний резонанс. На відео, оприлюдненому в соцмережах, видно, як підлітки б'ють хлопчика, висловлюють образи та знущаються з нього. Коли жертва починає плакати, один із кривдників зухвало запитує: "Чого ти плачеш?". Ця ситуація стала ще одним нагадуванням про необхідність жорсткішого контролю за дотриманням прав дітей та важливість виховання толерантності та поваги у підростаючого покоління.

Зауважимо, в Україні з 2019 року діє закон № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». За булінг передбачається цивільна, адміністративна або кримінальна відповідальність.

Докладніше про те, як булінг впливає на успішність дітей читайте у статті Оксани Онищенко «Новий «PISA-шок» чи надія? Про що розповіло свіже дослідження PISA».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Гарик Гарикович
20 Липня 2023, 22:12
ага.созрел чувак..осталось собрать урожай.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі