Міністерство охорони здоров’я скасувало прохідний бар’єр у мінімум 150 балів на зовнішньому незалежному оцінюванні для вступників на медичні спеціальності. Про це у своєму Facebook повідомив колишній заступник міністра охорони здоров’я та відомий лікар Олександр Лінчевський.
За його словами, це ставить під загрозу рівень знань серед майбутніх студентів-медиків.
«На медицину відтепер беруть всіх. Ті ледацюги, які не спроможні отримати 150 балів на ЗНО? тепер стануть лікарями і лікуватимуть вас і ваших дітей. Так, вони складуть всі іспити, бо для отримання диплома тепер достатньо лише 50% правильних відповідей, так, вони зможуть купити оцінку, іспит, диплом, бо незалежний міжнародний іспит також скасований», – обурився колишній замміністра.
За його словами, допуск на медичні спеціальності тих, хто не засвоїв навіть шкільної програми, – це крок назад для всієї медичної галузі.
«Отак руйнуються ті реформи, зміст яких ні офіс президента, ні уряд, ні профільне міністерство так і не змогли усвідомити. Осточортілий совок знову вертає “все як було”, бо “дуже багато поважних фахівців” вважають, що було краще», – написав Лінчевський.
Коментар редакторки відділу освіти і науки ZN.UA Оксани Онищенко:
Нагадаємо, співзасновник Українського центру охорони здоров'я Павло Ковтонюк заявив, що зниження мінімального прохідного балу для абітурієнтів медичних університетів до 100 балів призведе до того, що через 7-10 років українців лікуватимуть вкрай некомпетентні лікарі.
Про те, що прориву в медичній освіті найближчим часом не буде, ZN.UA писало ще раніше. Детальніше про проблеми в цій галузі - у статтях Оксани Онищенко "Шанс, який ми… проморгали" та "Ампутація неспроможних".