МОЗ рекомендує скоротити інтервал між першим і другим щепленням від COVID-19 до 14 днів

Відео
Поділитися
МОЗ рекомендує скоротити інтервал між першим і другим щепленням від COVID-19 до 14 днів © https://kyivcity.gov.ua/
Це дозволить пришвидшити темпи вакцинації людей з груп ризику, медиків і освітян.

У Міністерстві охорони здоров’я розглядають варіант пришвидшення темпів вакцинації українців шляхом скорочення інтервалу між першим і другим щепленням. Такі плани в інтерв’ю «Радіо Свобода» озвучив головний санітарний лікар України, заступник міністра Ігор Кузін.

«Ми зараз фокусуємося на вакцинації груп ризику. Це працівники критичної інфраструктури, освітяни, медичні працівники. Зараз вже відкритий п’ятий етап (вакцинації - ред). І ми зараз намагаємося максимально швидко вакцинувати більшу кількість населення країни. Зараз МОЗ вже рекомендовано скорочення термінів між введенням доз вакцини», - наголосив він.

За словами Кузіна, у своїх рекомендаціях МОЗ керується даними наукових досліджень. Класичні дослідження ефективності вакцин у багатьох країнах проводилися з інтервалом у два тижні між першим і другим щепленням.

«Якщо ми подивимося за результатами наукових досліджень, візьмемо вакцину Coronavac, то останні класичні дослідження по багатьох країнах проводилися з інтервалом у 14 діб. Зараз в Україні використовується 28 днів. І, звичайно, для того, щоб охопити більшу кількість людей, рекомендовано зараз використовувати 14-денний інтервал. І це нормально», - пояснив Кузін.

Нагадаємо, у серпні Україна очікує поставки п'яти мільйонів доз вакцини від ковіду. Сумарно за три літніх місяці наша країна має отримати 13 млн доз. Зараз для вакцинації в Україні доступні вакцини Pfizer/BioNTech, Moderna, Coronavac та AstraZeneca (зокрема, під торговими назвами Covishield і SKBio).

У МОЗ хочуть активізувати кампанію з вакцинації українців перед прогнозованим осіннім спалахом коронавірусу і щепити до кінця літа 10 млн українців. Станом на сьогодні першу дозу вакцини отримали 4,1 млн осіб, повністю імунізовані 2,3 млн.

20 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій.

На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в  багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі