МОЗ перегляне порядок встановлення інвалідності

Поділитися
Спеціальні комісії для встановлення інвалідності мають керуватися постановою Кабміну про встановлення інвалідності заочно.

Сьогодні, 30 липня, міністерство охорони здоров'я України працює над реформуванням порядку експертизи дітей та дорослого населення у питанні встановлення інвалідності.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак на брифінгу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Моз працює, щоб цей процес був прозорим, доступним, спрощеним і не створював перешкод для пацієнтів в отриманні відповідної соціальної підтримки", - сказала вона.

Заступниця Міністра уточнила, як буде проходити процедура встановлення інвалідності для дітей і дорослих.

"Експертизу дітей для надання такого статусу проводять лікарсько-консультативні комісії медустанов, які надають медичну допомогу дітям. Дорослому населенню – медико-соціальні експертні комісії. Згідно з чинним постановою Кабміну від грудня 2009 року №1317 "Питання медико-соціальної експертизи" експертизу проводять особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням медичних закладів після проведення діагностичних, лікувальних, реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму", - додала Микичак.

Міністерство у квітні рекомендувало для встановлення інвалідності комісіям використовувати норму постанови Кабміну про встановлення групи інвалідності заочно.

"МОЗ не видавав жодних нормативних документів, що вимагають обов'язкового стаціонарного лікування перед проходженням експертизи. Але є багато відповідних звернень. На період карантинних заходів в Україні обмежено планове лікування і комісіям ще в березні-квітні рекомендували до своєї роботи набагато ширше використовувати норму постанови Кабміну про встановлення групи інвалідності заочно",- нагадала вона.

Раніше повідомлялося, що депутати Верховної Ради хочуть забезпечити соціальний захист населення, яке може постраждати від наслідків поширення коронавірусу. За законопроєкт № 3486, що передбачає такий захист, 13 липня в першому читанні проголосувало 319 депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт передбачає внесення змін до законів "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціального страхування на випадок безробіття". Будуть приведені у відповідність з законодавством терміни, у які роботодавці повідомляють територіальні органи центрального органу виконавчої влади про заплановане масове звільнення працівників.

Нагадаємо, раніше ZN.UA писало, що в ефективних послуг у сфері психічного здоров'я потребують 8,1 млн українців, але близько 80% ніякої підтримки не отримують.

У системі психічного здоров'я України офіційно зареєстровані 1,6 млн осіб. З них 300 тисяч перебувають на стаціонарному лікуванні, щодня стикаючись з порушеннями прав людини і неефективним лікуванням – Конвенція про захист прав людей з інвалідністю, підписана Україною – на практиці реалізується не дуже.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі