МОЗ освоїло 40% коштів за програмою закупівлі вакцини від коронавірусу – StateWatch

Документ
Поділитися
Загальний обсяг відповідної програми складає 4 млрд грн.

Міністерство охорони здоров’я витратило близько 1,6 млрд на закупівлю вакцини проти коронавірусу за бюджетною програмою  “Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19”, що становить 40% від загального обсягу. Про це повідомила експертна організація StateWatch з посиланням на лист Державної казначейської служби. 

Загальний обсяг програми складає 4 млрд грн. З них у 2021 році за загальним фондом держбюджету 2,6 млрд грн передбачені на закупівлю вакцини. Станом на 22 березня з останньої суми витратили 242,6 млн грн.

Водночас за спеціальним фондом державного бюджету було виділено для закупки вакцини 1,38 млрд грн. З них вже витратили 1,35 млрд грн.

Згідно з бюджетною програмою вакцинації, МОЗ цього року планує закупити 7,9 млн доз вакцин для 3,9 млн осіб. 

Додатково з бюджету 2020 року в грудні виплатили 964,3 млн грн за поставку в Україну 1,9 млн доз китайської вакцини проти коронавірусу CoronaVac. Вказано, що з урахуванням минулорічної суми, всього за поставку вакцини виплатили понад 2,5 млрд грн.

Бюджетна програма передбачає, що ціна за одну дозу має складати 504 грн. Таку саму ціну було виплачено за дозу препарату CoronaVac. При цьому вартість дози індійської вакцини Covishield невідома. 

“Проте якщо розділити обсяг витрачених коштів на ціну за вакцину, закладену в бюджетну програму, можна припустити, що вже було закуплено понад 4,9 мільйони доз для України. Поки що відбулась поставка лише 500 тисяч доз вакцини Covishield, а також 215 тисяч доз китайської вакцини CoronaVac”, - зазначили у StateWatch.

Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Напередодні до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). 

В Україні зареєстровано три вакцини від коронавірусу - Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech. Зараз українців прищеплюють вакциною AstraZeneca (вона ж Covishield).

У січні головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко анонсував поставку 117 тисяч доз вакцин від коронавірусної інфекції в рамках ініціативи COVAX. За його словами Україна увійшла до числа тих країн, яких відібрали.

У лютому Гана стала першою країною в світі, яка отримала партію вакцини від коронавірусу COVID-19 за міжнародною програмою COVAX. Україна ще в очікуванні.

Наприкінці березня президент Зеленський зробив останній крок - підписав закон, який "розблокує" поставку і тепер, за словами офіційного Києва, поставкам нічого не заважає.

Про те, як влада провалила кампанію вакцинації, читайте в статті Алли Котляр "Антиділа".

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі