Моделювання KSE: до кінця року в Україні від COVID-19 може померти 21 000 людей

Інфографіка
Поділитися
Моделювання KSE: до кінця року в Україні від COVID-19 може померти 21 000 людей Фото: daily.rbc.ua
Україна залишається в п’ятірці європейських країн із найкритичнішою ситуацією з COVID-19

Нещодавнє моделювання ситуації Київської школи економіки (KSE) демонструє, що унаслідок COVID-19 до кінця року можуть померти 21 000 людей.

Результати моделювання Київської школи економіки, представлені в презентації "Аналіз поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19" на сайті Київської школи економіки.

На сьогодні Україна залишається в п’ятірці европейських країн із найкритичнішою ситуацією з COVID-19. За тиждень з 7 по 13 грудня у Європі темп поширення вірусу SARS-CoV-2 зріс, хоча ситуація з кількістю нових хворих на СOVID-19 поки видається стабільною. Варто відзначити, що стабільна ситуація щодо кількості хворих на ковід закріпилась на новому рівні, суттєво вищому, ніж до осіннього спалаху.

Росте захворюваність на COVID-19 у Європі за рахунок спалахів у нових країн —  Швеції, Нідерландах, Великобританії та Німеччині.

"Тим часом ми залишаємося у п’ятірці європейських країн із найбільш критичною ситуацією з COVID-19. В Україні, незважаючи на зниження кількості нових випадків, їх досі більше, ніж у Польщі, Чехії та Румунії. Значно поліпшилася ситуація в Іспанії та Бельгії", — говорить Павло Ковтонюк, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки. 

Національна служба здоров’я України внесла дані про кожен новий виявлений випадок згідно з фактичною датою визначення позитивного результату ПЛР-тесту, а не датою внесення до офіційної статистики.

До 3 грудня зменшення кількості нових випадків COVID-19 не відбувалося. Пікові показники нових випадків в кінці листопада, а потім їх зниження пов’язані з внесенням до статистики даних про випадки, які сталися у жовтні-листопаді 2020. НСЗУ продовжує вносити до бази нові дані. 

У Харкові та Одесі ситуація з реанімаційними ліжками близька до критичної

Аналітики Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки розрахували реальну завантаженість реанімаційних ліжок для пацієнтів з COVID-19, за виключенням дитячих лікарень, пологових будинків і перинатальних центрів та інших. Найкритичніша ситуація у Харкові — реанімаційні ліжка зайняті на 94%, ліжка для пацієнтів, які хворіють на COVID-19, зайняті на 72%.

Відсоток зайнятих реанімаційних ліжок для пацієнтів з COVID-19 у лікарнях Одеси  —  74.

Реальна завантаженість реанімацій значно вища за середні офіційні цифри. Аналітики виключили з аналізу лікарні, які є у статистиці, але куди по факту не госпіталізують пацієнтів або в яких не надають реанімаційну допомогу.

Згідно з новим моделюванням Київської школи економіки сьогодні Україна рухається за помірним сценарієм — він не найгірший для нас.

"Повернення до "помаранчевої зони" по всій країні означає продовження зростання смертності від COVID-19. За "середнім" сценарієм до кінця року очікується, що сумарна кількість померлих складе близько 21 000 осіб", — говорить Юрій Ганиченко, старший дослідник департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки, керівник ключових проєктів.

Згідно рекомендацій КШЕ, зменшення виявлених випадків може бути пов’язане із зменшенням обсягів тестування та періодом затримки у потраплянні даних до статистики. Ретроспективне віднесення даних до реальних дат захворювання не підтверджує спаду у виявлених випадках, принаймні до 3 грудня. Коефіцієнт виявлення і далі надмірно високий. Частка позитивних випадків стабільно у 6 разів вища за рекомендовану ВООЗ для контролю захворюваності (33% проти 5%). Не відбувається сталого зменшення госпіталізацій та смертей.

Ситуацію з коронавірусом в країні вдалося стабілізувати, і сьогодні Україна займає 30 місце в Європі за кількістю смертності від COVID-19 на мільйон населення, заявив 15 грудня міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, летальність від коронавірусу в Україні становить 1,7%.

Упродовж 23 грудня в Україні офіційно 11 490 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 488 дітей та 445 медпрацівників. Про це йдеться в щоденному ранковому звіті Міністерства охорони здоров'я.

Зазначається, що за минулу добу 2 721 особа була госпіталізована.

У середу зафіксували 223 летальних випадки від ускладнень коронавірусу. При цьому 15 775 осіб одужало.

За добу було здійснено 66 358 тестувань (зокрема методом ПЛР – 42 132, методом ІФА – 24 226).

"За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (1 377), Запорізькій (774), Одеській (676), Київській (666) та Донецькій (636) областях", - повідомили в МОЗ.

Кожен день ми втрачаємо життя сотень наших співгромадян. Лікарні переповнені. Пацієнтів виписують додому з аномально низькою сатурацією. Волонтери в паніці шукають кисневі концентратори, щоб не дати людям померти. Але допомогти, на жаль, встигають далеко не завжди і не всім. Детальніше про рівень смертності в країні читайте в статті Євгена Істребіна "Смертність в регіональному розрізі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі