The Guardian прогнозує коли закінчиться пандемія

Поділитися
The Guardian прогнозує коли закінчиться пандемія © Reuters
Кризові ситуації мають одну закономірність – усі вони закінчуються.

Минув уже майже рік, як коронавірус SARS-COV-2 був визначений китайськими вченими джерелом нової, смертельної респіраторної хвороби. Відтоді понад 1,5 мільйона людей померли у всьому світі, а багато країн були змушені запроваджувати жорсткі карантинні обмеження, закликаючи людей самоізолюватися вдома, щоб стримувати пандемію. Попереду на людство чекає рік, який являє собою найбільш складну, з точки зору логістики, кампанію громадського здоров’я за всю історію, пише британська газета The Guardian.

Але у всіх цих подіях професор Єльського університету та епідеміолог доктор Ніколас Крістакіс бачить своєрідну закономірність.

"Те, що відбувається з нами, може здатися людям чужим і неприродним, але пандемії зовсім не нові для людства, вони просто нові для нашого покоління", - сказав Крістакіс.

Крістакіс аналізував перебіг пандемій протягом тисячоліть і зробив висновок, що так чи інакше, напасті та пандемії закінчуються. Вони завжди закінчуються. Протягом людської історії пандемії закінчувалися навіть до того, як з’являлися вакцини. І те, як люди реагують на патогени - наприклад, через соціальне дистанціювання, визначає силу, з якою пандемія вражає суспільство.

На даний момент запуск масової вакцинації та розповсюдження вакцини є однією з найбільших проблем охорони здоров’я сучасності, нові вакцини проти коронавірусу також є одним із найбільших досягнень людства.

Якщо вийде вакцинувати достатню частину населення (за деякими оцінками, приблизно 75%), тоді з’явиться можливість зупинити пандемію набагато раніше і з менш катастрофічними наслідками, ніж якби вона закінчилася сама.

"Ми - перше покоління людей, які мають можливість реагувати на загрозу пандемії в режимі реального часу ефективними ліками", - сказав Крістакіс.

Зазвичай, після закінчення пандемії, настає період, коли люди шукають широкої соціальної взаємодії, і який, за прогнозами Крістакіса, стане другими «бурхливими 20-ми роками», як і після пандемії грипу 1918 року.

"Під час епідемій релігійність зростає, люди стають більш стриманими, економлять гроші, намагаються уникати ризиків, і ми бачимо все це зараз, як і сотні років тому під час епідемій", - сказав Крістакіс. Крім того, економіки древніх цивілізацій також страждали в часи хвороб.

"Багато людей, здається, вважають, що саме дії урядів країн призводять до уповільнення економіки - це неправда. Економічний стан уповільнює саме вірус, оскільки економіка страждала навіть у давнину, коли починалася пандемія, і це при тому, що влада тоді не наказувала закривати школи та ресторани ", - каже вчений.

Нове майбутнє, прогнозує Крістакіс, настане лише тоді, коли суспільство успішно організує масову вакцинацію, можливо, до кінця 2021 року. Потім знадобиться деякий час, щоб оговтатися від соціально-економічного руйнування, яке спричинила пандемія, можливо, до 2023 року. Крістакіс прогнозує, що у 2024 році люди будуть намагатися вирватися з полону всіх обмежень, які їх змушувала терпіти пандемія. І ця постпандемічна епоха стане абсолютною протилежністю ери ізоляції: переповнені стадіони і нічні клуби та розквіт мистецтва.

"У 2024 році всі пандемічні тенденції будуть скасовані. Люди будуть невпинно шукати соціальної взаємодії. Це може включати  ліберальні витрати та зворотну сторону релігійності ", - сказав він.

Навіть попри те, що зараз існує кілька варіантів вакцини від коронавірусу, на початку доз вистачить не на всіх, до того ж, не всі люди зараз готові робити щеплення.

Вченим потрібно буде продовжувати розробляти інших кандидатів на вакцини, уряд повинен буде оцінювати та затверджувати їх, якщо вони безпечні та ефективні. Також надалі буде з’являтися більш детальна інформація про вже наявні вакцини, скільки триває імунітет після вакцинації, для прикладу.

Наступний рік стане випробуванням на витривалість для світу у продовженні дотримання соціальної дистанції, миття рук, носіння масок та уникнення натовпу.

Крістакіс попереджає, що люди вже показали себе вразливими до невдалого керівництва, відсутності координації та дезінформації, поширених під час пандемії.

"Як суспільство ми були дуже незрілими. Можна було б впоратися краще", - сказав Крістакіс.

Дезінформація, розділення та заперечення - це також особливості, типові для епохи пандемії. Світ змінився, з'явився новий смертельний патоген, який циркулює, сучасне суспільство -  не перші люди, яким доводилося боротися з пандемією. Але зараз людство має набратися терпіння, щоб побороти пандемію, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі