Мобілізація в Україні: що загрожує тим, хто незаконно виїхав за кордон

Поділитися
Мобілізація в Україні: що загрожує тим, хто незаконно виїхав за кордон © Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
Роз'яснення дав юрист.

В Україні продовжується загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Під час дії воєнного стану виїзд за кордон обмежений для чоловіків призовного віку. Юрист Владислав Юрчак розповів «24 каналу», яке покарання загрожує чоловікам, які незаконно виїхали за кордон.

Експерт пояснив, що покарання для військовозобов'язаних чоловіків, які виїхали з України, залежить від того, як особа перетнула державний кордон.

Юрчак пояснив, що якщо чоловік призовного віку перетнув кордон поза прикордонним контролем. Тоді:

  • передбачена адміністративна відповідальність за перетинання або спробу перетинання кордону будь-яким способом поза пунктами пропуску, або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять неправдиві відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади;
  • це тягне за собою штраф від 3400 до  8500 гривень або адміністративний арешт до 15 діб з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Якщо чоловік виїхав за кордон із використанням підробленого документа, то в такому випадку додатково дії будуть кваліфікуватися:

  • як підробка документа – загрожує до 17 тисяч гривень або обмеженням волі до 3 років;
  • або як використання завідомо підробленого документа – до 850 гривень або арешт до 6 місяців, або обмеженням волі до двох років.

Юрчак зазначив, що були особи, які виїхали за кордон, як волонтери або представники творчих професій.

«У разі, якщо особа перетнула кордон як волонтер, водій, спортсмен, артист і так далі, то у випадку її неповернення в Україну у відведений час, немає жодної відповідальності за такі дії. Саме відсутність відповідної відповідальності й викликає необхідність реагування з боку держави», – резюмував він.

Також експерт уточнив, що стосовно військовозобов'язаних жінок наразі не вводили будь-яких обмежень на перетин кордону. Тож жінки можуть очікувати на відповідальність лише тоді, якщо вони перетнули кордон у невстановленому місці.

Раніше ми писали, що робити, якщо прийшла повістка, а військовозобов'язаний знаходить за кордоном.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі