Прийшла повістка: що робити, якщо військовозобов'язаний знаходиться за кордоном

Поділитися
Прийшла повістка: що робити, якщо військовозобов'язаний знаходиться за кордоном
Роз'яснення дав експерт.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через віськову агресію РФ. Чоловікам від 18 до 60 років надсилають повістки та мобілізують на військову службу. Адвокатка та юристка Ario Law Firm Надія Грищенко розповіла виданню Факти ICTV, що робити, якщо прийшла повістка, а чоловік перебуває за кордоном.

Вона наголосила, що є певні правила вручення та отримання повісток.

«Повістка вручається особисто особі, яку викликають до військкомату. Тому, якщо людина за кордоном, ніхто окрім неї самої отримати повістку не зможе», – сказала Грищенко.

Після отримання повістки військовозобов'язаний має ознайомитися з документом та поставити підпис, який і підтверджує, що особа отримала повістку та зобовʼязана прийти до військкомату в зазначений час.

Відповідно, якщо особа перебуває за кордоном, вона фізично не може отримати повістку та розписатися у документі.

«За отримання повістки військовозобов’язана особа розписується в розписці (корінець до повістки) і заповнює дату, коли вона отримала таку повістку», – наголосила експертка.

Грищенко зазначила, що якщо особа перебуває за кордоном, повістку вона не отримає. Також вона сказала, що у закордонних дипломатичних установах не вручають повістки.

Якщо військовозобов'язаний законно перетнув кордон та повідомив військкомат про свій переїзд, то проблем із врученням повісток не має бути. Адже у військкоматі будуть дані про те, що особа виїхала за кордон на постійне місце проживання.

У випадку, якщо повістка була видана комусь із родичів військовозобов’язаного, вони мають пояснити, що особа перебуває за кордоном та повернутися не зможе. Повістка має бути вручена особисто під підпис військовозобов'язаного, її не можна передавати через членів сім’ї, родичів або друзів.

«Оскільки чоловік перебуває за кордоном і сам не може прийняти повістку, то й обов’язку прибути до військкомату не має», – резюмувала адвокатка.

Які є правила вручення повісток

Законодавством не визначено чіткий порядок, як саме потрібно вручати повістки. Фактично її можуть вручити особисто в руки будь-де: на вулиці, блокпосту, робочому місці чи за місцем проживання.

Повістки готують лише працівники ТЦК та СП. А вручати їх повинні також лише посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову із підписами уповноважених осіб, свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.

Раніше ми писали, які повістки вручають в Україні та чи всі вони означають призов на військову службу.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі