Мобілізація в Україні: чи можуть призвати людину, яка отримала відстрочку за станом здоров'я

Поділитися
Мобілізація в Україні: чи можуть призвати людину, яка отримала відстрочку за станом здоров'я © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Роз'яснення дали експерти.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Але деякі особи можуть отримати відстрочку за станом здоров'я.

Юристка Неля Романенко з адвокатського бюро «Євгена Романенка» розповіла порталу b2bconsult, чи можуть призвати 24-річного чоловіка, який отримав на ВЛК відстрочку на місяць, якщо він ніколи не служив в армії.

До експертки звернувся 24-річний чоловік, який раніше не служив в армії та нещодавно мав операцію пахової грижі. Він пройшов військово-лікарську комісію (ВЛК) та отримав відстрочку на один місяць із подальшим визнанням придатності.

Вона пояснила, що у цьому випадку важливо, чи закінчувала людина військову кафедру. Якщо ні, то така особа належить до категорії призовників.

«За законом призовник підлягає призову на строкову військову службу, однак, наразі призов на строкову військову службу не проводиться», – сказала Романенко.

Вона зазначила, що законодавство у сфері військово обов’язку, мобілізаційної підготовки та мобілізації не містить норму призову чоловіків з категорії призовників на військову службу за загальною мобілізацією, яка була оголошена з початком повномасштабного вторгнення РФ.

Тобто мобілізувати призовника не можуть, лише військовозобов'язаного. А статус військовозобов'язаного така особа отримає з досягненням 27 років (ст. 37 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку»).

«Отже, призову підлягають лише військовозобов’язані, про що зазначено як в законі, так і в указі президента України про загальну мобілізацію. Навіть під час воєнного стану призовники можуть бути призвані виключно на строкову службу», – зауважила юристка.

Романенко додала, що у Верховній Раді був ухвалений законопроєкт № 9281, який зменшує граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку. Але експертка підкреслила, що цей проєкт закону поки що не підписав президент України.

«Зниження призовного віку до 25 років означає, що на військовий облік військовозобов'язаних братимуть тим, кому виповнилося 25 та 26 років, що дозволить призивати їх в рамках загальної мобілізації», – сказала вона.

Раніше до Верховної Ради внесли законопроєкт, яким пропонується провести «мобілізацію здорового глузду».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі