Постійне звернення в тексті резолюції Європейського парламенту до міжнародного морського права, до подій, які відбуваються в Азові й Керченській протоці, підтримка дій України щодо використання міжнародного морського права, зокрема арбітражу за Конвенцією ООН з морського права, свідчать про однозначну позицію Європейського парламенту. Вона полягає в тому, що міжнародне морське право має діяти й в Азовському морі, а Росія повинна відповісти за його порушення. Що повною мірою відповідає стратегії України - мирно врегулювати спір за допомогою інструментів міжнародного морського права.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Тарас Качка, стратегічний радник, Міжнародний фонд "Відродження", радник міністра закордонних справ України. На його думку, кожен такий документ від третіх сторін посилює нашу правову позицію.
"Слід додати, що на підтримку правового врегулювання ситуації в Азовському морі за допомогою арбітражу на підставі Конвенції ООН з морського права висловився 30 жовтня представник Нідерландів у Раді безпеки ООН під час обговорення ситуації в Україні, - зазначає експерт. - Представник США також говорив про неправомірність дій РФ в Азовському морі з погляду міжнародного морського права. Таким чином, застосування Конвенції ООН з морського права до ситуації в Азовському морі й оцінка дій РФ у рамках наявної арбітражної процедури - це підхід, який стає головним в оцінці дій РФ багатьма державами світу".
Детальніше про позицію Європарламенту щодо порушення Росією міжнародного права читайте в матеріалі Тараса Качки "Серйозний погляд на Азов з Європейського парламенту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".