Мінсоцполітики хоче компенсувати вартість "пакета малюка" грошима

Поділитися
Мінсоцполітики хоче компенсувати вартість
У відомстві запевняють, що проблеми виникли через Антимонопольний комітет

Мінсоцполітики збирається ввести виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги ( "пакет малюка", або як їх називають «бебібоксів») на дітей, які народилися в 2020 році і не були забезпечені цією допомогою, оскільки Антимонопольний комітет України скасував процедуру їхньої закупівлі.

Як повідомило Мінсоцполітики на своїй сторінці в Facebook, 3 березня 2020 року ухвалено постанову Кабінету Міністрів України № 172 "Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразової натуральної допомогою" пакет малюка".

Пояснюється, що відповідно до цієї постанови у 2020 році закупівля одноразової натуральної допомоги коштом державного бюджету проводиться централізовано закупівельною організацією - державна установа "Професійні закупівлі".

Однак 30 червня 2020 року результатами розгляду скарг учасників закупівлі, Антимонопольним комітетом України ухвалено рішення скасувати процедуру закупівлі одноразової натуральної допомоги "пакет малюка".

"Мінсоцполітики з метою забезпечення кожної дитини, яка народилася в 2020 році, "пакетом малюка" розроблений проєкт урядового рішення, яким передбачається ввести виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакет малюкаˮ на дітей, які народилися в 2020 році і не були забезпечені цією допомогою", - йдеться в повідомленні.

У відомстві запевнили, що питання забезпечення посібниками "пакет малюка" новонароджених дітей в усіх регіонах України знаходиться на постійному контролі Мінсоцполітики.

Як зазначила у своєму коментарі редактор відділу «Соціум» ZN.ua Алла Котляр, коротка і від самого початку скандальна історія «бебібоксів» безславно завершилася 8 липня, якраз в День сім'ї. Тоді Мінсоцполітики повідомило, що замість «пакунків малюка» відтепер і до кінця 2020 року буде виплачуватися грошова компенсація.

Вона нагадала, що початкова ідея «бебібокса» - не просто адресна допомога насамперед малозабезпеченим сім'ям. На батьківщині цієї коробки, у Фінляндії, такою метою, наприклад, було переконати мам скористатися медичною допомогою і знизити дитячу смертність. В Україні «пакет малюка», крім іншого, міг би допомогти вчасно виявляти ризики для дитини в сім'ї і надати допомогу. Якби після виписки з пологового будинку його приносили сім'ї патронажна сестра і соціальний працівник.

«Однак візити патронажних сестер вже N-ну кількість років як скасовано. Один соцпрацівник просто так в хату зайти не може. І їх у нас - кіт наплакав. В українських чиновників спочатку не вистачило потенції впровадити ідею як слід. Задумка їх цікавила виключно як піар, скоростиглий, поспішний, який в результаті обріс численними скандалами і процедурними порушеннями (а як же без відкатів і відсотків?). Як наслідок, в Донецьку область «бебібокси» так і не потрапили, а тепер і зовсім відходять у небуття. На цю суму теоретично можна було б збільшити виплати при народженні. Але бюджет дірявий. Тому, навряд чи. Нинішній Мінсоц за піар-ідеї попереднього боротися не став. Скандали на закупівлях? А давайте їх просто скасуємо. До побачення, «бебібокс». Не до того», - додала Котляр.

Бебі-бокси почали видавати батькам новонароджених в Україні в 2018 році. "Пакет малюка" є безповоротною соціальною допомогою.

Детальніше про "пакетах малюка" читайте в матеріалі Алли Котляр "Бебі-бокси Пандори-2".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі