Мінсоц просить Кабмін закупити бебі-бокси на 1,23 мдрд грн без конкурентних торгів – "Наші гроші"

Документ
Поділитися
Мінсоц просить Кабмін закупити бебі-бокси на 1,23 мдрд грн без конкурентних торгів – "Наші гроші" © Еспресо.TV
У Мінсоцполітики називають винних, на їхню думку, в затягуванні закупівель.

Міністерство соціальної політики звернулося до Кабінету міністрів для того, щоб уряд дозволив закупити бебі-бокси на 1,23 млрд гривень без конкурентних торгів, передають "Наші гроші". Вказано, що Мінсоц звинувачує у затягуванні тендеру централізовану закупівельну організацію "Професійні закупівлі", хоча закупівлі затягнуло саме відомство.

Копія проекту урядової постанови
Копія проекту урядової постанови
Наші гроші

Наразі ДП "Професійні закупівлі" МЕРТ саме проводить для Міністерства соціальної політики тендер для придбання "пакунків малюка" загальною вартістю на 1,23 млрд грн. У свою чергу перший заступник міністра соцполітики Євген Котик 29 травня подав до Кабінету міністрів проект постанови, у якій йдеться про те, що відомство хоче самостійно провести неконкурентну процедуру закупівлі бебі-боксів.

Наші гроші

Наші гроші

У пояснювальній записці до документа йдеться про те, що "Професійні закупівлі" відповідно до договору з міністерством мали почати процедуру закупівлі з 28 лютого. Однак станом на 29 травня тендер не провели.

Однак, вказано, що проведення процедури затягнуло саме Міністерство соціальної політики. Зокрема, Кабмін доручив "Професійним закупівлям" провести процедуру 3 березня. Мінсоцполітики, у свою чергу, уклало договір на передачу закупівлі 11 березня. При цьому всю інформацію, без якої неможливо оголосити тендер відомство надало "Професійним закупівлям" лише 10 квітня.

Тому "Професійні закупівлі" оголосило тендер 14 квітня, а саме через два робочі дні після того, як отримали від замовника всю необхідну для цього інформацію. Водночас відповідна постанова уряду дає на це 20 робочих днів.

На момент оголошення тендеру "Професійні закупівлі" провели три зустрічі з ринком у січні, березні та квітні. За результатами зустрічей уточнили технічні характеристики товарів і логістичної складової, розробили тендерну документацію та обговорили її з ринком та експертами для уникнення дискримінаційних вимог.

При цьому станом на 14 квітня в Рівненській, Тернопільській, Запорізькій та Закарпатській областях вже закінчилися "бебібокси". Раніше їх за бюджетні гроші закуповувала для України міжнародна організація Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС).

За результатами тендеру відповідну угоду можуть підписати орієнтовно у другій половині липня. А якщо на складі переможця не буде готового товару, то для поставки знадобиться ще близько місяця.

Водночас за результатами переговорної процедури угоду зможуть підписати 21 червня. Однак, таку процедуру не можна обґрунтувати нагальною потребою у зв'язку з надзвичайною ситуацією. Це означає, що її зможе оскаржити будь-хто.

Читайте також: Бебі-бокси цілий квартал постачали за завищеною ціною

Нагадаємо, 3 березня Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою бебі-бокси закуповуватимуться у постачальників на електронних аукціонах ProZorro. Кабмін встановив максимальну вартість комплекту у розмірі 5 тисяч гривень. Обсяг закупівель "пакунків маляти" у 2020 році має бути таким же, як і в 2019-му.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі