За його словами, відомство відповідає за надання статусу гумдопомоги вантажам, які приходять з-за кордону, і це звільняє товари від митних виплат і податків. Він додав, що нечесні ділки таким чином ввозять їх під виглядом гуманітарки і організують продаж на ринках України.
"Саме наше міністерство відповідає за те, щоб надати тому чи іншому вантажу, який заходить до нас з-за кордону, статус гуманітарної допомоги. І величезна ніша нечесних ділків користується цим. Як наслідок - держбюджет недоотримує купу грошей", - сказав Коваль.
Заступник міністра підкреслив, що під час засідання робочої групи були розглянуті 133 звернення про визнання вантажів гуманітарною допомогою і тільки 28 з них визнані такими.
Він зазначив, що Мінсоцполітики розробило постанову Кабінету міністрів "Про деякі питання організації ведення Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги" і відправила її на погодження. "По іншим вантажам ми направили запит у відповідні органи і чекаємо результату. В основному це вантажі з одягом і взуттям. У нас виникли сумніви щодо заяв організацій, які завозять речі", - резюмував він.
Як писало DT.UA, реальний процес отримання гуманітарної допомоги в Україні повністю нівелював метe такої діяльності і не відповідає вимогам закону, а сумнівні схеми отримання вантажів від іноземних донорів (фактично підконтрольних організацій) спрямовані на мінімізацію податкових платежів, на ухилення від сплати податків за допомогою присвоєння комерційним вантажам статусу гуманітарних.
Про це йдеться в статті Алли Котляр "Гуманітарка на ручному гальмі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".