Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства дозволить розміщення в житлових будинках вбудованих дошкільних навчальних закладів у разі неможливості їх проектування в окремих будівлях, повідомляє прес-служба відомства.
"Сьогодні в містах велика проблема недостатньої кількості дитячих садків. Існує диспропорція між житловим будівництвом і соціальною інфраструктурою. І у багатьох випадках, особливо в центральних районах великих міст, немає навіть достатньо місця, щоб розмістити новий окремий дошкільний навчальний заклад", - зазначив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
За його словами, можливість проектування невеликих садів, вбудованих або прибудованих до житлових будинків дозволить зменшити цю диспропорцію та забезпечити жителів необхідною соціальною інфраструктурою.
Зокрема, допускається розміщення дошкільних навчальних закладів у вигляді:
- вбудованих приміщень для груп короткочасного (до 4-х годин) перебування дітей дошкільного віку в 1-2 поверхи житлових будинків;
- вбудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку (ясел, ясел-садків, дитячих садків) місткістю до 80 місць (2-4 групи) в 1-2 поверхи житлових будинків;
- вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 120 місць (до 6 груп) в 1-2 поверхи житлових будинків;
- прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 160 місць (до 8 груп) до глухих торців житлових будинків.
Наголошується, що при розміщенні таких дитсадків повинні обов'язково враховуватися необхідні пожежні вимоги по проектуванню дошкільних навчальних закладів, а також відповідні державні будівельні норми по житловим будинкам.
Нагадаємо, що в 2018 році в Україні планують створити 34,9 тисячі місць у дошкільних навчальних закладах. Зменшення черги до дитсадків відбуватиметься як за рахунок відкриття нових установ, так і за рахунок розширення існуючих.