Міносвіти скерує 1,5 млрд гривень на підтримку опорних шкіл

Поділитися
Міносвіти скерує 1,5 млрд гривень на підтримку опорних шкіл За словами керівника МОН, опорні школи будуть пріоритетом для підвищення якості освіти © Прес-служба Кабміну України
Глава міністерства розповіла про плани на 2020 рік.

Міністр освіти і науки Анна Новосад назвала головні досягнення за 50 днів роботи уряду. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, уряд ініціював перегляд використання всіх субвенцій та інших програм бюджетної підтримки для школи.

"Зараз у нас є близько 1,5 млрд невикористаних коштів (освітня субвенція, субвенція НУШ, субвенція на Інтернет). Щоб вони не пропали в кінці року, ми зробимо їх перехідними і в 2020 спрямуємо на підтримку, насамперед, опорних шкіл", - зазначила вона.

За словами керівника МОН, опорні школи будуть пріоритетом для підвищення якості освіти. Зараз таких шкіл трохи більше 800, проте через рік-два їх має бути близько 1500. "Вже з 2020-го буде цільова підтримка розвитку у них освітнього простору та матеріальне забезпечення", - пообіцяла міністр.

Новосад зазначила, що керівництво МОН почало проводити зустрічі з департаментами освіти кожної з областей, щоб обговорити перспективні плани розвитку мережі навчальних закладів.

Міністр анонсувала підписання вже в 2020 році зі Світовим банком Угоди в рамках переходу до старшої профільної школи. Новосад також підписала наказ про супервізію для вчителів, спрямовану на боротьбу з професійним вигорянням.

У сфері вищої освіти, за її словами, готується алгоритм для комплексної реформи фінансування та управління. Публічна презентація концепції відбудеться в листопаді.

"Про профтехосвіту - в рамках проекту EU4Skills відібрали регіони-переможці, де буде створено 7 центрів професійної досконалості. Чекайте оголошення в кінці наступного тижня", - анонсувала Новосад.

Раніше у МОН повідомили про плани збільшити кількість вступників до ПТУ до 45%.

Як писало DT.UA, показники видатків зведеного бюджету у проекті закону про державний бюджет України на 2020 р. свідчать про те, що найбільш суттєвими статтями їх скорочення до 2020 р. стануть:

- соціальний захист і забезпечення: зменшення з 8,7% ВВП до 2018 р. та 8,3% у 2019 р. до 7,0% ВВП за прогнозом на 2020 р.;

- здоров'я: зниження обсягів фінансування з 3,3% ВВП до 2018 р. і 3,2% в 2019 р. до 2,9% ВВП в 2020 р.;

- освіта: зменшення з 5,9% ВВП до 2018 р. і 6,2% в 2019 р. до 5,6% ВВП в 2020 р.

Детальніше про "підводні камені" нового бюджету читайте в статті Тетяни Богдан "Дежавю державного бюджету-2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі