Міністерство освіти і науки України у зв'язку з карантинними обмеженнями нагадало, що вчителі проводять заняття в дистанційній формі.
Про це йдеться у повідомленні відомства на Facebook.
У Міністерстві нагадують, що для дистанційного навчання найчастіше використовують Skype, Hangouts або Zoom. Також відомство запропонувало вчителям прості для виконання правила, як безпечно використовувати відеодзвінки.
Необхідно користуватися перевіреними вебресурсами за рекомендаціями закладів освіти або колег, які мали позитивний досвід використання.
Варто слідкувати за власним зовнішнім виглядом бо він не менш важливий як під час онлайн-уроків, так і під час офлайн-навчання. Рекомендується обирати звичне вбрання для роботи в онлайн-форматі.
Також необхідно звернути увагу на фон, він має бути відповідним.
"Слідкуйте за фоном під час відеодзвінків. На фоні не має бути сторонніх предметів, що надавали б особисту інформацію (ім’я, прізвище, особисті фото, сертифікати та інше)", йдеться у повідомленні відомства у соцмережі.
Пропонується дотримуватися правил ефективної комунікації під час навчання онлайн, а також прислухатися до учнів та отримувати зворотній зв’язок щодо уроків. Так вчиталь та учні "зможуть "чути" один одного та краще" й працювати над матеріалами.
Необхідно також встановлювати власні правила під час онлайн-уроків. Має бути дисципліна така ж, як і під час уроків оффлайн занять й тому Міністерство рекомендує підключатися до уроків без запізнення, вмикати камеру, активно обговорювати завдання, охайно вдягатися, тощо.
Напрочуд цікаво відреагувала громада на ці рекомендації Міносвіти. Вочевидь повідомлення прокоментували вчителі, які стикаються із складностями навчального процесу під час карантину.
"Краще б забезпечили доплату за використання вчителем власної оргтехніки (школа винаймає у вчителя), за інтернет, електроенергію, оренду приміщення у вчителя", йдеться у коментарі користувача Ірини Чорної.
Дописувач Людмила Сидорчук цікавиться, чи багато було серед розробників цих нововведень людей пов'язаних з освітою?
"Думаю, що ні. У нас зараз освітою займаються всі кому не лінь. Санстанція, МЧС, адміністрація, всі гуртом щось намутять, а вчителі, діти і батьки все це розгрібають", пише вона.
"Так і бачу методичні рекомендації: особливості застосування фону педагогічними працівниками першої, другої та вищої категорії (а також методистами)", іронізує дописувач Роман Евсеев.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль опублікував інфографіку, на якій показано, які обмеження будуть діяти в Україні з 8 січня на всій території країни.
На інфографіці зазначено, що з 8 січня не можна відвідувати навчальні заклади будь-якої форми, крім дитячих садків.
Нагадаємо, з 11 січня школи переходять на дистанційне навчання. Однак вимоги до нього будуть іншими, ніж це було під час весняного локдауну.
У вересні був ухвалений новий санітарний регламент для шкіл, про що повідомляє пресслужба МОЗ, який вимагає скоротити тривалість дистанційних уроків порівняно із звичайними.
Уроки під час дистанційного навчання повинні тривати:
- для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин;
- для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
- для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
- для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
- для учнів 10-11(12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.
Як змінилися викладачі та студенти, чого навчилися за період віртуального навчання, читайте у матеріалі "Уроки цифрової освіти".