Міносвіти негласно видаляє зі шкільних програм патріотичну складову

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МОН негласно видаляє зі шкільних програм патріотичну складову
На думку експертів, у нових державних стандартах освіти не ставиться за мету сформувати у дітей фундаментальні знання про Україну, її історію, культуру і традиції.

У нових Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти практично відсутній український зміст. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомила президент Міжнародного фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрелько.

За її словами, поняття "державна мова" в освітніх стандартах підміняють терміном "рідне", що відкриває можливості для просування російської мови в освітній простір.

"Державна мова - українська - не виділяється окремим розділом, а йде в розділі "мови і літератури", через кому з "мовами національних меншин"... Мабуть, щоб уникнути прописування головної мети і складових її вивчення", - зазначила Валентина Стрелько.

"Ми проаналізували підручники з української мови для початкових класів. Це в цілому 743 сторінки. На них - всього 27 тез пропозицій, де згадуються слова, пов'язані з Україною. Лише двічі у вправах вживається термін українську мову: "Українська мова - державна мова України" та "Ми - українці. Мова наша - українська". У жодному з проаналізованих підручників з мови немає вправ з текстами про його красу і мелодійності, про піснях і народній творчості. Вразило і те, що в "Книгах для читання" для початкових класів немає оповідань з історії України, про героїв-козаків, героїв боротьби за незалежність України. На яких прикладах виховуються діти?", - обурена експерт.

На її думку, історія України також не виділяється як важлива складова навчального процесу. Вона входить в загальний розділ "суспільствознавство". Замість терміна "українська нація, український народ" вживається термін "населення України".

Валентина Стрелько вважає, що в нових державних стандартах освіти не ставиться за мету сформувати у дітей фундаментальні знання про Україну, її історію, культуру і традиції.

"Сьогодні в початкових класах, що навчаються за старими стандартами, поки ще є такий предмет "Я і Україна". Я завжди критикувала його зміст... Але цей курс, принаймні, був... За новими стандартами через кілька років курсу "Я і Україна" в початковій школі не буде", - констатує експерт.

"Наш фонд ініціював всеукраїнські науково-практичні конференції "Українське національно-патріотичне виховання: реалії, тенденції, перспективи". Коли наш фонд направив до МОН резолюцію конференції про незадовільний стан патріотичного виховання в країні, ми отримали відповідь: "Вважаємо недостовірною інформацію про відсутність на державному рівні системи патріотичного виховання молоді в Україні та відповідної законодавчої бази". Нам надіслали на цілих п'яти сторінках перелік заходів, що сприяють, на думку міністерства, патріотичного виховання: "Зірниця", "Молода гвардія", святкування перемоги у Великій Вітчизняній війні тощо", - зазначила вона.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Оксани Онищенко з Валентиною Стрелько. !zn

Читайте також:

Поліпшити якість українських підручників зможе ліквідація держзамовлення МОН

З російських підручників історії приберуть "кривавих катів" та пояснять репресії "диктатурою пролетаріату"

В Каховці вчителів змушують вішати портрети Януковича у кожному класі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі