Проект з розробки оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) "Сапсан", незважаючи на наявність всіх затверджених програм та нормативно-правових документів для створення ракети, знаходиться в глибокому стопорі. Міністерство оборони не фінансує проект.
Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.
Експерт нагадав, що ОТРК "Сапсан" є одним з трьох головних пріоритетів переозброєння української армії (поряд з Ан-70 і корветом).
На паризькому авіасалоні Le Bourget-13 глава Державного космічного агентства України (ДКАУ) Юрій Алексєєв запевняв журналістів, що технічно і технологічно підприємства галузі разом із суміжниками готові створити таку ракету. Проект, що містить, за словами глави ДКАУ, 99% українських комплектуючих і залучає 47 підприємств, що може стати основою формування національного неядерного щита стримування. Алексєєв запевнив і в тому, що, хоча тестові випробування палива для оперативно-тактичних ракет ще не проводилися, завдання технологічно вирішене. Але тим не менше при всіх цих формальних переміщеннях до 2013 р. немає навіть техпроекта.
І хоча глава ДКАУ обережно зауважив, що "фінансування проекту становить близько 10% від запланованого", фахівці ДКБ "Південне" на умовах анонімності підтвердили ZN.UA найгірші побоювання: військове відомство проект не фінансує, а заблокувало його "на рівні виконавців".
Проте підприємства космічної галузі намагаються врятувати проект створення оперативно-тактичних ракет для України.
Як зізнався генеральний конструктор - генеральний директор ДКБ "Південне" Олександр Дегтярьов, в даний час ракета створюється в інтересах іноземного замовника. А за рахунок завершення дослідно-конструкторських робіт за проектом "Грім" (так називається експортна версія) просунеться і "Сапсан". Для іноземних держав передбачена дальність до 280 км, українська версія буде мати, враховуючи модернізацію, до 500 км.
"Вважаю, "Грім" з'явиться раніше "Сапсана", - повідомив Дегтярьов, додавши, що обидві ракети повинні бути за характеристиками "ніяк не гірше російського "Іскандера".
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Валентина Бадрака "Le Bourget-13. Місце зустрічі змінити не можна". !zn
Читайте також:
На реформування української армії піде п'ять років і 131 млрд грн
Росія успішно випробувала нову балістичну ракету - "вбивцю ПРО"