Офіційному Києву в умовах антитерористичної операції стає все складніше проводити ротацію військовослужбовців міжнародних миротворчих місій. В умовах проведення АТО велика ймовірність зниження рівня підготовки ротації миротворців, що проходить раз на рік, пише в статті для ZN.UA оглядач Володимир Кравченко.
Проблема ротації стала однією з причин, через яку Міноборони ухвалило рішення щодо скорочення чисельності військовослужбовців у наших миротворчих підрозділах. Оборонне відомство вже зменшить їх кількість на 65 осіб. До кінця серпня планується скоротити чисельність нашого контингенту в Косово на 103 особи. У складі сил KFOR залишиться інженерна рота чисельністю 40 чоловік, йдеться в статті.
"Не проблема замінити 12 офіцерів, які беруть участь як миротворчий персонал у місії ООН у Судані, Південному Судані та на Кіпрі. Не складно буде й зі зміною 29 військовослужбовців - лікарів й офіцерів зв'язку, які перебувають у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Але як бути з ротацією 597 осіб, які проходять службу в Демократичній республіці Конго, Косово, Ліберії та Кот-д'Івуарі? Невже для того, щоб відправити до цих африканських країн досвідчених пілотів, їх відкликатимуть із зони АТО? Де знайти достатню кількість високопрофесійних солдатів для участі в миротворчих місіях, якщо вони потрібні для участі в бойовій і поліцейській операціях на Сході країни?", - запитує оглядач.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Володимира Кравченка "Війна війною, а миротворчість - за планом?". !zn