"На доручення Петра Порошенка ми ініціювали і сьогодні провели обговорення фейкових виборів на окупованому Донбасі під час засідання Комітету міністрів Ради Європи. Повне невизнання цього грубого порушення Мінських домовленостей державами-членами. Підтримка України. Самотність Росії",- написав Кулеба.
На доручення @poroshenko ми ініціювали і сьогодні провели обговорення фейкових виборів на окупованому Донбасі під час засідання Комітету міністрів Ради Європи. Повне невизнання цього грубого порушення Мінських домовленостей державами-членами. Підтримка України. Самотність Росії.
- Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) 14 листопада 2018 р.
Нагадаємо, на "виборах" ватажків підконтрольних РФ терористичних угруповань Донбасу, які відбулися 11 листопада, "перемогли" Денис Пушилін ("ДНР") і Леонід Пасічник ("ЛНР"). До цього обидва "виконували обов'язки" ватажків "Л-ДНР", за даними Служби безпеки України, обидві кандидатури були заздалегідь призначені Кремлем "переможцями" фейкових "виборів".
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль, а жителів тимчасово окупованих територій сходу України – не брати участь у незаконних "виборах". СБУ зареєструвала кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу - посягання на територіальну цілісність України.
Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори можуть відбутися лише після деокупації регіону. І повідомив про те, що "вибори" в ОРДЛО стануть предметом позачергового обговорення на засіданні Постійної Ради ОБСЄ та Ради міністрів ЄС із закордонних справ. З цією метою українською стороною розпочато консультації у Раді безпеки ООН в Нью-Йорку.
Українська сторона Тристоронньої контактної групи назвала псевдовибори в ОРДЛО провокацією Кремля, що загрожує мирному врегулюванню ситуації в Донбасі. І наголосила на необхідності термінового позачергового скликання ТКГ.
У Європейському Союзі та США нагадали про те, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії у межах Мінських домовленостей і Конституції України, в якій не передбачені такі формування, як "Л-ДНР".
Низка держав і міжнародних організацій заявили про те, що не визнають їхні результати, визнати їх готова лише Росія, яка й організовує "вибори". У Польщі закликають ЄС та партнерів посилити санкції проти РФ, розширивши їх на всіх причетних до організації "виборів".