"Ми вимагаємо негайного позачергового скликання ТКГ і звертаємося до країн-членів "нормандського формату" з проханням провести спеціальні консультації з вимогою до РФ відмовитися від руйнівних сценаріїв дестабілізації ситуації у Донбасі", - йдеться у заяві .
У ній також наголошується на тому, що дії РФ на окупованих територіях сходу України грубо порушують Мінські домовленості, а також ключові норми та принципи міжнародного права та законодавства України.
Зокрема, як підписант "Мінська" Росія досі не вивела з українського Донбасу своїх військових і техніку, продовжує надавати матеріальну підтримку підконтрольним бандформуванням, заблокувала процес звільнення політв'язнів Кремля, заручників бойовиків і пошук зниклих безвісти на окупованих територіях, а також відмовляється обговорювати повернення під контроль України ділянки українсько-російського кордону.
Ігноруючи позицію світової спільноти та міжнародних організацій щодо нелегітимного характеру "виборів" в ОРДЛО, Кремль свідомо пішов на провокацію та загострення ситуації в Донбасі, наголошується у заяві.
"Псевдовибори - це провокація, спрямована на зрив крихкого процесу мирного врегулювання в Донбасі. У цьому зв'язку українська частина Тристоронньої контактної групи наголошує, що результати цих псевдовиборів є юридично нікчемними, не створюють жодних правових наслідків та відтак не визнаються Україною і цивілізованим світом", - додається у заяві.
Українська сторона рішуче засуджує "позачергові вибори" на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, наголошує на необхідності притягнення до відповідальності усіх організаторів "виборів" в ОРДЛО, а українців в окупації закликає ігнорувати їх.
"Єдиними легітимними виборами можуть бути ті, що проходитимуть відповідно до законодавства України та стандартів ОБСЄ. Уся відповідальність за руйнівні наслідки так званих "позачергових виборів" для подальшої імплементації Мінських домовленостей повністю покладається на РФ. Зі свого боку, Україна і надалі докладатиме зусиль для мирного врегулювання ситуації в Донбасі на основі Мінських домовленостей", - резюмується у ній.
Нагадаємо, "вибори" нового ватажка "ДНР" було призначено на 11 листопада після вбивства наприкінці серпня ватажка бандформування Олександра Захарченка. Тимчасово виконуючим обов'язки став голова "народного совета ДНР" Денис Пушилін. У цей самий день "народный совет ЛНР" призначив вибори "депутатів парламенту" і ватажка псевдореспубліки на 11 листопада.
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль, а жителів тимчасово окупованих територій сходу України – не брати участь у незаконних "виборах". СБУ зареєструвала кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу - посягання на територіальну цілісність України.
Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори можуть відбутися лише після деокупації регіону. І повідомив про те, що "вибори" в ОРДЛО стануть предметом позачергового обговорення на засіданні Постійної Ради ОБСЄ та Ради міністрів ЄС із закордонних справ. З цією метою українською стороною розпочато консультації у Раді безпеки ООН в Нью-Йорку.
У Європейському Союзі та США нагадали про те, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії у межах Мінських домовленостей і Конституції України, в якій не передбачені такі формування, як "Л-ДНР". ЄС і низка держав вже заявили про те, що не визнають їхні результати, визнати їх готова лише Росія, яка й організовує "вибори".