"Леонід Іванович Пасічник набрав 68,3% голосів", - заявила Кравченко за підсумками попереднього підрахунку 100% "бюлетенів".
Зазначимо, Пасічник "очолив" терористичну організацію в листопаді минулого року, унаслідок "перевороту", ініційованого російськими спецслужбами. За його результатами екс-ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький і низка наближених до нього "чиновників" були змушені залишити "посади" і тікати в РФ.
Раніше Служба безпеки України дізналася про заздалегідь підготовлені РФ результати незаконних "виборів" на території окупованого Донбасу. Згідно з ними, в.о. ватажка і "голова народної ради ДНР" Денис Пушилін повинен був "набрати" 55% голосів ("переміг" із результатом у 60,85%), а Леонід Пасічник у "ЛНР"– 63%.
Нагадаємо, "вибори" нового ватажка "ДНР" було призначено на 11 листопада після вбивства наприкінці серпня ватажка бандформування Олександра Захарченка. У цей самий день "народный совет ЛНР" призначив вибори "депутатів парламенту" і ватажка псевдореспубліки на 11 листопада.
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль, а жителів тимчасово окупованих територій сходу України – не брати участь у незаконних "виборах". СБУ зареєструвала кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу - посягання на територіальну цілісність України.
Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори можуть відбутися лише після деокупації регіону. І повідомив про те, що "вибори" в ОРДЛО стануть предметом позачергового обговорення на засіданні Постійної Ради ОБСЄ та Ради міністрів ЄС із закордонних справ. З цією метою українською стороною розпочато консультації у Раді безпеки ООН в Нью-Йорку.
Українська сторона Тристоронньої контактної групи назвала псевдовибори в ОРДЛО провокацією Кремля, що загрожує мирному врегулюванню ситуації в Донбасі. І наголосила на необхідності термінового позачергового скликання ТКГ.
У Європейському Союзі та США нагадали про те, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії у межах Мінських домовленостей і Конституції України, в якій не передбачені такі формування, як "Л-ДНР".
Низка держав і міжнародних організацій заявили про те, що не визнають їхні результати, визнати їх готова лише Росія, яка й організовує "вибори". У Польщі закликають ЄС та партнерів посилити санкції проти РФ, розширивши їх на всіх причетних до організації "виборів".