Міністерство оборони готує Інструкцію з акредитації волонтерів. Все, чого вона може досягти, - це порушити мобільність волонтерських груп, ризикувати волонтерськими головами, накинути командирам додаткову роботу, - адже кожен командир повинен повідомляти в службу СІМІС про очікуване прибуття волонтерів з точністю до дня, далі волонтерів будуть включати в наказ по сектору тощо.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Діана Макарова. За її словами, керівник СІМІС полковник Олексій Ноздрачов пояснює, що таким чином тепер можна буде боротися з псевдоволонтерськими групами.
"Ми ж бачимо, що все може вийти навпаки, і ці псевдоволонтерські групи тепер знайдуть офіційні лазівки, щоб отримати Картку волонтера і увійти нарешті в правове поле співпраці з армією. Адже для цього треба зовсім небагато: зареєструватися, надати дані про маршрути, пройти інструктаж, - і все, ти вже офіційний волонтер. Тобто зробити те, чого реальні волонтери зробити як раз і не завжди можуть, враховуючи перераховані ризики, - відзначає автор. - Ось чому волонтерство зараз виглядає об'єднаним як ніколи. Здається, нам оголосили війну - а заодно й тим нашим фінансовим донорам, які йдуть поруч із нами з 2014-го року, включно з українською діаспорою багатьох країн".
Детальніше про прагнення Міноборони обмежити волонтерську допомогу армії читайте в матеріалі Діани Макарової "Кругле носимо, квадратне котимо, або Навіщо волонтерам інструкція" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".