"Мін'юст наприкінці 2017 року подав три регресні позови проти двох компаній та однієї державної установи, які спричинили порушення прав громадян чи юридичних осіб, що стало підставою для рішень з боку ЄСПЛ щодо сплати компенсації нашою державою", - наголосила перший заступник міністра юстиції України Наталія Бернацька.
Бернацька також закликала представників громадського сектору допомогти із контролем за цими справами.
"Ми направили звернення до Генпрокуратури та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також Національного антикорупційного бюро із закликом виступити в цих справах у якості третьої сторони. Ми маємо разом захистити державні інтереси і повернути витрачені кошти в бюджет", - наголосила заступниця голови Мін'юсту.
Вона також зазначила особливу важливість виграшу у судах по цих справах у контексті поверненні коштів до державного бюджету.
Рік тому Україна обіймала перше місце за кількістю справ у ЄСПЛ, тоді на розгляді суду перебувало понад 18 тисяч скарг на нашу державу. Настільки серйозне погіршення справ пов'язане із безпрецедентним рішенням "Бурмич та інші проти України", за яким ЄСПЛ викреслив зі свого реєстру понад 12 тисяч скарг на Україну про системне невиконання рішень національних судів, передавши їх на розгляд до Комітету міністрів.
Зазначимо, за десять років – з 2007 по 2017 – Україна сплатила близько двох мільярдів гривень за рішеннями Європейського суду з прав людини.