"Зараз розробляється законодавча ініціатива, яка дозволить виводити дитину із системи кримінального провадження ще на етапі досудового слідства, щоб вона взагалі не потрапляла до суду. Якщо буде проведена медіація, всі сторони провадження досягнуть згоди, і дитина не потрапить до суду й не отримає покарання, пов'язане з позбавленням волі", - зазначив Янчук.
За його словами, відповідна процедура не буде застосовуватися до дітей, які вчинили особливо тяжкі злочини, пов'язані з вбивствами або важкими травмами, що призвели до смерті. Разом із тим Янчук додав, що малолітні правопорушники не зможуть уникнути покарання. Для них просто буде передбачений більш конструктивний підхід до покарання.
"Ми передбачаємо, що це буде певною мірою припинення кримінального провадження у разі укладення угоди, яка задовольнить сторони. Умови й обмеження, які застосовуватимуться цією угодою, наприклад, обмеження у спілкуванні, додаткові заходи контролю відвідування за місцем проживання або навчання, головне - проходження корекційних програм, які здійснюють соціальні служби і пробаційних програм, які здійснює пробація", - пояснив Янчук.
Він додав, що у разі, коли сторони дійдуть згоди щодо укладення угоди і вона буде виконуватися малолітнім порушником, будуть наявні підстави для закриття кримінального провадження щодо дитини.
Нагадаємо, що в листопаді 2017 року 14-річного сина депутата Верховної Ради від "Радикальної партії" Ігоря Попова Богдана та його 15-річного приятеля Владислава Чобана затримала поліція під час пограбування магазину в Києві. Пізніше їм повідомили про підозру в розбої. Підлітки увійшли до магазину і, погрожуючи предметом, схожим на пістолет, викрали з каси 2500 гривень. Один із грабіжників був затриманий покупцями в магазині, другого поліція затримала на вулиці з викраденими грошима.
29 листопада 2017 року суд обрав підліткам запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 60 діб.