Медкомісія для призовника: які обстеження треба пройти у лікарів

Поділитися
Медкомісія для призовника: які обстеження треба пройти у лікарів © freepik/jcomp
Військовозобов'язаний має пройти медобстеження.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через військову агресію Росії. Військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років підлягають призову під час мобілізації.

Призовники мають обов'язково проходити медкомісію для прийняття рішення щодо їх придатності до військової служби, а також можуть оскаржити рішення ВЛК.

Які лікарі мають оглянути призовника

Медобстеження проводить військово-лікарська комісія (ВЛК), на підставі висновків якої військовозобов'язаний відправляється на військову службу або йому назначається додаткове обстеження.

Під час проходження військово-лікарської комісії призовники повинні пройти таких спеціалістів:

  • хірург;
  • терапевт;
  • невропатолог;
  • психіатр;
  • офтальмолог;
  • оториноларинголог;
  • стоматолог;
  • дерматолог.

Які обстеження треба пройти військовозобов'язаному

Перед оглядом у профільних фахівців призовники мають пройти такі обстеження:

  • Рентген (флюорографію) органів грудної клітини.
  • Загальний аналіз крові, крім стандартних лабораторних показників крові, визначають її групу, а також резус-фактор, якщо вони не зазначені у військовому квитку.
  • ЕКГ (електрокардіограму).
  • Аналіз сечі.
  • Громадянам старше 40 років повинні виміряти внутрішньоочний тиск, а також провести аналіз крові на цукор.

Перед обстеженням ВЛК на кожного призовника повинен бути зроблений запит у психоневрологічний, протитуберкульозний, шкірно-венеричний та наркологічний диспансери.

Якщо під час огляду з’ясується, що призовник потребує додаткового огляду, його можуть відправити на обстеження до інших фахівців.

Людина з інвалідністю під час проходження медкомісії має надати дані соціальних органів, що підтверджують інвалідність, а також медкартку із результатами всіх діагнозів та медичних спостережень.

Якщо на підставі медичних документів, особистого огляду фахівцями ВЛК, є сумніви щодо придатності призовника для військової служби,  його направляють для додаткового обстеження до медзакладу.

Чи можна оскаржити рішення ВЛК

Порядок проходження медкомісії та оскарження результатів ВЛК регулюється Наказом Міністерства оборони України «№402 від 14.08.2008 року «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Відповідно до підпункту 2.4.10 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення Постанова ВЛК, з якими призовники не згодні, може бути оскаржена у ЦВЛК або у суді.

Центральна військово-лікарська комісія (ЦВЛК) є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.

ЦВЛК Міноборони України знаходиться за адресою м. Київ, вул. Госпітальна, 16. Відповідно до підпункту 2.3.5 пункту 2.3 глави 2 розділу І Положення Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Раніше ми писали, чи можуть в Україні під час мобілізації призвати обмежено придатну особу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі