В Україні триває загальна мобілізація через повномасштабне вторгнення РФ. Військові, здоров’я яких погіршилось, мають обов’язково пройти військово-лікарську комісію. Бувають випадки, коли вони не згодні з рішенням комісії.
Юристи Українського ветеранського фонду пояснили, як діяти у такому випадку.
Зараз є два варіанти оскарження постанов ВЛК:
- Подання заяви до Центральної ВЛК, у якій треба зазначити причини перегляду постанови. Крім цього, до заяви варто додати документи, видані ВЛК, рішення якої оскаржується. За наявності можна також надати результати попередніх медичних досліджень.
- У судовому порядку в межах адміністративного судочинства. Оскарження в судовому порядку постанови ВЛК є способом, який може бути реалізованим незалежно від того чи оскаржувалась така постанова до ВЛК вищого рівня чи ні. Але слід пам’ятати, що у випадку оскарження постанови ВЛК у Центральній ВЛК, зменшується термін, протягом якого особа має право на звернення до суду з шести місяців до трьох.
Юристи Українського ветеранського фонду надають допомогу безкоштовно ветеранам, військовим і їх сім’ям. Залишити заявку на допомогу можна цілодобово. Консультації надаються щодня у робочі дні з 9:00 до 18:00.
МВС розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу». До складу Гвардії увійдуть вісім професійних штурмових бригад, до яких можуть вступати добровольці, які прагнуть підсилити Сили оборони та долучитись до звільнення окупованих територій України. Станом на початок лютого до неї подали вже понад 20 тисяч заявок.