Мавп'яча віспа: головний санлікар пояснив, чи загрожує Україні розповсюдження захворювання

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мавп'яча віспа: головний санлікар пояснив, чи загрожує Україні розповсюдження захворювання © Getty Images
Ігор Кузін зазначив, що мавп'яча віспа протікає значно легше ніж звичайна, викорінена ще в 1980 році.

Сьогодні крім коронавірусу світ почав хвилюватися ще й через мавп’ячу віспу. Що це таке, чим нам загрожує та які заходи планує вживати Україна в інтерв’ю ZN.UA розповів головний санлікар Ігор Кузін, з яким поговорила Алла Котляр.

«По мавп’ячій віспі є декілька ключових повідомлень. Перш за все це – зоонозне захворювання, яке передається від тварини до людини. Доволі рідкісне. Зустрічалось переважно в деяких районах Африки, де є тропічні вологі ліси. Сам вірус дуже схожий з вірусом натуральної віспи. Ця хвороба була повністю викорінена в 1980 році. За симптомами схожий, але захворювання протікає набагато легше», – зазначив Кузін.

За його словами, на сьогодні в Європі зафіксовані 171 підтверджений випадок і 87 підозрілих. Усього під спостереженням 258 випадків. Найбільша кількість зареєстрована у Великій Британії, Португалії й Іспанії.

«Якщо раніше випадки реєстрували серед людей, які відвідували Африку і, повертаючись додому, мали симптоми захворювання, то зараз мова йде про вторинне поширення від людини до людини на території Європи. Епідеміологи детально вивчають і розслідують ці випадки. Зазвичай захворювання триває від двох до чотирьох тижнів, і симптоми проходять самостійно. Тяжкий перебіг можливий, але у невеликому відсотку випадків», – додав Кузін.

Санлікар зазначив, що зараз ВООЗ не розцінює ситуацію з мавп’ячою віспою як надзвичайну, і найближчим часом навряд чи буде. Поки що вірус викликає лише інтерес серед лікарів-епідеміологів та клініцистів.

Кузін зазначив, що проводити якісь масовані кампанії з таргетованого чи прицільного вакцинування також зараз не радять. Вакцина є лише експериментальна. Її застосування поки що доволі обмежене.

«Для України ризики доволі малі. По-перше, хвороба передається важче, ніж коронавірус. Щоб інфікуватись, людина повинна мати достатньо тісний контакт з біологічними рідинами, кров’ю, ураженою шкірою або слизовою оболонкою інфікованої людини або тварини. По-друге, Україна не є транзиторною країною для подорожей в країни Африки, і кількість міграційних процесів зараз є досить обмеженою», – заявив санлікар.

Проте, додав Кузін, людям, які мають у себе подібні симптоми, треба обов’язково звертатися до лікарів для клінічної діагностики, щоб запустився процес епідрозслідування. Усі відповідні інструкції є на рівні центрів контролю та профілактики хвороб: що робити, якщо з’являться такі випадки, яким чином відстежувати контактних осіб, на що звертати увагу. Поки що в Україні не очікують, що ця ситуація може стати надзвичайною для нашої країни або для Європи.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Нагадаємо, виконавчий директор Коаліції з інновацій у галузі готовності до епідемій (CEPI) Річард Хатчетт заявив про те, що вже існують дві ефективні вакцини проти віспи мавп. Це вакцини, які захищають від звичайної віспи. Обидва збудники належать до однієї групи та досить близькі.

Симптоми віспи мавп: горбиста висипка, лихоманка, біль у м'язах і головний біль. Щоправда, така віспа менш смертельна. Докладніше про захворювання читайте у нашому матеріалі.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі