Інститут дослідження війни поділився ключовими висновками та мапами бойових дій за підсумками минулої доби. Головна увага, очікувано – до підриву Каховської ГЕС:
- Пошкодження дамби Каховської ГЕС вранці 6 червня призвело до масового підтоплення дельти Дніпра, заболочених угідь, лиманів і прибережних населених пунктів Херсонської області.
- Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) і українські чиновники заявили, що падіння рівня води в Каховському водосховищі не повинно вплинути на безпеку Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).
- Українські чиновники заявили, що російські війська навмисно зруйнували дамбу КГЕС і припустили, що російські військові не підготувалися до наступного затоплення.
- Російські офіційні особи звинуватили українські сили в руйнуванні дамби КГЕС і використали ці звинувачення, щоб підкріпити поточні спроби зобразити українські штурми в інших місцях України як безпосередні провали.
- ISW ще не виявила чітких доказів того, що сталося на КГЕС 6 червня, і тому не може запропонувати незалежну оцінку відповідальності на момент цієї публікації.
- Російські війська в ніч з 5 на 6 червня завдали чергового масштабного ракетного удару по території України. Російські джерела стверджували, що проукраїнський Російський добровольчий корпус (РДК) і "легіон "Свобода Росії" (ЛСР) зникли з прикордонного населеного пункту в Бєлгородській області станом на 6 червня.
- Фінансист ПВК "Вагнер" Євгєній Прігожин продовжив прямо погрожувати Міністерству оборони (МО) Росії та російському військовому командуванню, якщо вони не виконають його вимоги щодо більшої незалежної армії та політичного впливу в Росії.
- Українські офіційні особи запевнили, що пошкодження дамби та подальше затоплення не завадять українській підготовці до контрнаступу.
- Російські джерела стверджували, що українські війська продовжували наземні атаки на північ і південний захід від Бахмута, а російські сили продовжували обмежені наступальні операції вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.
- Українські війська продовжили наземні обстріли на південному заході Донецької та на сході Запорізької областей.
- Прігожин заявив, що російська 72-га окрема мотострілецька бригада входить до складу 6-ї нерегулярної дивізії.
- Російські чиновники та окупаційна влада продовжують намагатися використовувати інфраструктурні проєкти для інтеграції окупованих територій до Росії.
Мапи бойових дій
6 червня РФ здійснила обмежені наземні атаки вздовж лінії Сватове-Кремінна. Український Генштаб повідомив, що російські війська здійснили невдалі наземні атаки поблизу Кремінної, Білогорівки (10 км на південь від Кремінної) та Берестового (30 км на південь від Кремінної). Російські військові оглядачі стверджували, що невідомі частини 6-ї загальновійськової армії відбили українські атаки на Куп'янському напрямку.
У цьому ж звіті йдеться також про те, що чеченці замінили «Шторм Z» і втратили ентузіазм. ISW окреслив останні зміни на Донбасі на одному з напрямків і поділився мапами боїв.
Південна вісь
Повертаючись до інших напрямків, ще однією важливою віссю, де тривають бої, є Південна. Тут 6 червня ЗСУ продовжили наземні атаки на південному заході Донецької та на сході Запорізької областей. Пов’язаний із Кремлем мілблогер повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії в районі Новодарівки (15 км на південний захід від Великої Новосілки), Рівнополя (11 км на південний захід від Великої Новосілки), Нескучне (2 км на південь від Великої Новосілки).
Командир російського добровольчого батальйону «Восток» Алєксандр Ходаковский заявив, що російські війська відбили Новодонецьке після того, як днем раніше українські сили майже звільнили весь населений пункт.
Водночас російські оглядачі заявили, що українські сили відновили позиції на північній околиці Новодонецького. Деякі мілблогери стверджували, що російські сили ще не відбили Нескучне і що українські сили закріпилися в районі Новодарівки.
Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували в напрямку Новосілки (10 км на захід від Великої Новосілки).