Мамедов звільняється з Офісу генерального прокурора

Поділитися
Мамедов звільняється з Офісу генерального прокурора © пресслужба Гюндуза Мамедова
Напередодні саміту «Кримської платформи» і рішення МКС щодо «ситуації в Україні» Венедіктова «обезголовила» ключовий департамент.

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який курував розслідування злочинів Росії в окупованих Криму і Донбасі, звільняється з посади в Офісі генерального прокурора та з органів прокуратури, повідомляє  юридична компанія «Міллер», яка представляє його інтереси.

«Керівництво Офісу генерального прокурора свідомо створило складні умови роботи та всіляко блокує виконання Мамедовим своїх посадових обов’язків, систематично здійснюючи тиск на нього, що повністю нівелює основоположні принципи незалежності прокурора. (…) Залишатись на посаді без можливостей виконання своїх повноважень є неприйнятним для нашого клієнта. Саме тому Гюндуз Мамедов після 25 років роботи в органах прокуратури прийняв рішення про відставку», - йдеться у повідомленні.

Протягом місяця генпрокурорка Ірина Венедіктова усунула Мамедова від управлення Департаментом щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту та Департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству, достроково припинила доступ до державної таємниці та позбавила свого заступника інших повноважень.

Проти Мамедова порушили низку дисциплінарних і кримінальних проваджень, розслідування у яких здійснюється підрозділами, підпорядкованими безпосередньо Венедіктовій.

«Законних підстав для звільнення нашого клієнта немає, тому активно використовується дискредитаційна інформаційна кампанія. До кампанії по тиску на незалежного прокурора приєдналася й СБУ, яке використовує інструмент припинення допуску до держтаємниці з метою обмеження виконання їм своїх повноважень», - наголошують адвокати.

Гюндуз Мамедов є натхненником і донедавна залишався незмінним керівником «департаменту війни». У 2016-2019 роках він з нуля побудував напрям розслідування воєнних злочинів, вчинених на території окупованого Криму та Донбасу, активізував співробітництво з Міжнародним кримінальним судом, правозахисниками та громадськими організаціями.

Вперше за часи незалежності в органах прокуратури запрацював підрозділ, що захищає права дітей-жертв та свідків злочинів, на фінальному етапі знаходиться запуск центру підтримки жертв, де дитині спочатку надаватиметься психологічна та медична допомога, після чого – процесуальні дії. Прокурори цих Департаментів повним складом пройшли переатестацію.

29 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала наказ і вивела «департамент війни» з підпорядкування Мамедова. Його спочатку передали в підпорядкування заступнику Максиму Якубовському, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше ніж добу – Венедіктова передала ці повноваження самій собі.

Низка правозахисних та громадських організацій вже звернулися до посольств, щоб дипломати рекомендували Венедіктовій повернути Мамедову «департамент війни». Вони також просили президента забезпечити незалежність департаменту, який генпрокурорка забрала у Мамедова.

Діяльність департаменту під керівництвом Мамедова була чи не єдиним напрямом роботи Офісу генпрокурора, який дійсно показував ефективні результати. А зміни без жодного пояснення можуть свідчити про приховану політику припинення роботи.

Докладніше про можливі наслідки діяльності Венедіктової читайте у статті Валентини Самар «Як поцілити Україні в обидві ноги» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі