Мамедов відреагував на заборону роботи товариства "Меморіал"

Поділитися
Мамедов відреагував на заборону роботи товариства Фото: сайт Крим.Реалії
Без подібних об'єднань країна не має мирного майбутнього, вважає колишній заступник генпрокурора.

Колишній заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов відреагував на закриття у Росії правозахисного товариства "Меморіал".

Свою реакцію на рішення суду РФ Мамедов опублікував на сторінці в Twitter.

Верховний суд Росії ліквідував міжнародне історико-просвітницьке, благодійне та правозахисне товариство “Меморіал”, яке з 1987 року займалося дослідженнями репресій у СРСР, а також відновленням пам'яті про їхні жертви. "Меморіал" займається документуванням злочинів сталінізму.

Гюндуз Мамедов написав, що заборона діяльності "Меморіалу" небезпечна для мирного розвитку та майбутнього Росії, а Україна перебуває на правильному шляху розвитку.

"Заборона @MemorialMoscow небезпечна для мирного майбутнього. #ПравоНаПравду потрібно, щоб запобігти новим трагедіям. Україна та @Uinp_gov_ua на правильному шляху", — написав колишній заступник генпрокурора.

Формально прокуратура Росії вимагала ліквідувати "Меморіал", аргументувавши це "неодноразовими порушеннями законодавства про іноагентів".

У своєму матеріалі на сайті "Крим.Реалії" Мамедов написав, що історія СРСР та інших країн з тоталітарним та авторитарним режимом правління свідчить, що тяжкі злочини може вчинити не лише окупант чи агресор, а й представники влади.

"Російська та міжнародна організація "Меморіал", діяльність яких заборонив російський суд, повертають жителям усього колишнього СРСР пам'ять про жертви комуністичної влади. І нагадують про злочини, які ніколи не повинні повторитися", - вважає Мамедов.

Також заступник генпрокурора каже, що треба зробити, щоб "залікувати хворобливі рани минулого" та уникнути нових страждань.

По-перше, громадяни повинні мати беззастережне право знати всю правду про минуле своєї країни та про злочини проти своїх співгромадян.

По-друге, всі тяжкі злочини мають бути документовані та розслідувані органами правопорядку.

"Винні повинні понести відповідальність, якщо не фізичну, то історичну. А прощення буває повним лише за умови, коли ми точно знаємо, що саме прощаємо. У цьому – сенс розслідування злочину депортації кримських татар, який розпочала Прокуратура АР Крим", - пише Мамедов..

По-третє, жертви злочинів та їхні близькі мають отримати право на моральну сатисфакцію та репарацію майна, яке їх позбавили неправовим способом, та інші компенсації за заподіяні збитки.

Четвертою складовою рецепту є реформа та створення таких інститутів, державних та цивільних, які унеможливлюють появу нової злочинної влади.

П'ята складова – це люстрація всіх, хто причетний до протиправної діяльності режиму.

"Державна та політична система таким чином очищаються від згубних традицій та спотворених стандартів, коли нелюдське поводження та злочини є нормою роботи, а не караним діянням. Особливо це має стосуватися правоохоронних та безпекових установ", - резюмує заступник генпрокурора.

Раніше газета Finacial Times писала, що закриттям "Меморіалу" президент РФ Володимир Путін, можливо, збирається переписувати історію.

Закриття “Меморіалу” швидко засудили, але це ні до чого не спричинило. Путін побачив в організації, яка покликана не забувати про несправедливість у минулому, загрозу несправедливості в сьогоденні. Закриваючи "Меморіал", він прагне усунути будь-які протиріччя з героїчною версією історії, яку він вважає за краще - незалежно від того, чи є ця версія історії реальною чи вигаданою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі