Малюська розповів про позицію Мін’юсту щодо мобілізації засуджених

Поділитися
Малюська розповів про позицію Мін’юсту щодо мобілізації засуджених © Денис Малюська/Facebook
Міністр пропонує радикальніші кроки.

У новому законопроєкті уряду про мобілізацію, який Верховна Рада проголосувала у першому читанні, пропонується дозволити залучення до лав Сил оборони засуджених за їхнім бажанням. Однак у Міністерстві юстиції наполягають, що мобілізація стосується усіх, хто «завжди був на волі, а також зараз знаходиться на волі».

Про це в етері національного телемарафону заявив очільник відомства Денис Малюська. Він зазначив, що наразі відбувається обговорення щодо тих, хто завжди був на волі, зараз перебуває на волі, а також тих, хто ув’язнений.

«Захист країни − не право, а обов’язок. Питання не в тому, щоб дозволити засудженим служити в армії, і не в тому, скільки охочих є серед даної категорії осіб. Ніхто їх не планує запитувати. Принаймні, така наша позиція.

Те, що людина колись учинила злочин і отримала певне покарання − не обов’язково строк у в’язниці – і тепер перебуває або завжди перебувала на волі, це не є приводом для того, аби не захищати Батьківщину.

У будь-якому випадку рішення щодо того, щоб мобілізувати чи не мобілізувати громадянина із судимістю, мають виносити наші органи ТЦК, які займаються комплектуванням армії.

Ми проситимемо депутатів підтримати саме це. Йдеться про десятки тисяч людей», − сказав Малюська.

Очільник Мін'юсту також зазначив, що відомство зараз займається напрацюваннями й у іншому питанні – щодо тих, хто ув’язнений.

«У цьому випадку, підхід буде трішки інший. Потрібно надати можливість ТЦК визначати, хто їм потрібен, а хто ні», − уточнив міністр.

Напередодні Арахамія окреслив деякі пункти із законопроєкту про мобілізацію, із якими у «Слузі народу» не згодні.

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні ухвалила новий законопроєкт про мобілізацію. Зокрема у ньому передбачено, що придатні жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік. А жінки на військовому обліку можуть бути призвані або залучені для оборонних робіт у воєнний час добровільно. Також пропонується надати право на відстрочку для деяких категорій студентів і викладачів.

Окрім того, згідно з новим варіантом законопроєкту про мобілізацію №10449, відстрочку від мобілізації матимуть усі люди з інвалідністю, проте їм необхідно буде пройти перевірку.

Водночас посадовці пропонують, щоб повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки могла бути надіслана українцям через електронний кабінет.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі