У законопроєкті щодо мобілізації, який ухвалили 7 лютого у першому читанні, містяться неузгоджені положення щодо можливості вилучення транспортних засобів для потреб армії. Про це повідомила народний депутат Юлія Клименко під час телемарафону.
За її словами, інформація про транспортні засоби, якими володіють фіз.особи-підприємці, передаватиметься МВС до Реєстру ТЦК та ЗСУ.
Депутат також зазначила, що наразі існує розпорядження Кабміну щодо процедури вилучення транспорту для потреб армії, але це розпорядження, за її словами, є державною таємницею з невідомих причин.
Клименко зазначила, що ЗСУ необхідні транспортні засоби для перевезення вантажів та, наприклад, екскаватори. Такі положення, на думку Ткаченко, можуть паралізувати діяльність фермерських господарств, особливо малих, яким належить мало транспорту. Вона також розкритикувала обмеження на пересування техніки між областями, оскільки деякі сільськогосподарські підприємства мають земельні ділянки у різних областях, тому їхній транспорт не зможе переїхати.
Клименко заявила, що подасть поправки до законопроекту про мобілізацію, щоб уникнути підтримки норм, які ускладнюватимуть роботу підприємцям, оскільки економічний аспект також має велике значення.
У період воєнного стану діє практика мобілізації автотранспорту. Законопроект про мобілізацію передбачає можливість вилучення автомобілів для потреб Збройних Сил за трьома методами: примусовим відчуженням, вилученням та мобілізацією.
Зазначено, що закон про вилучення автотранспорту поширюється лише на державні підприємства, тоді як транспорт фізичних осіб підлягає мобілізації або примусовому відчуженню.
Нагадаємо, глава фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що усі військовозобов’язані повинні мати «сертифікат захисника», аби влада розуміла, скільки людей може призвати в армію. Депутат додав, що для ухилянтів від мобілізації повинен бути примус.