Майже половина українців не підтримує надання «вільної економічної зони» Донецькій  і Луганській областям – опитування

Інфографіка
Поділитися
Майже половина українців не підтримує надання «вільної економічної зони» Донецькій  і Луганській областям – опитування © gazeta.ru
При чому у більшості респондентів відсутнє належне розуміння того, що таке "вільна економічна зона".

Надання «вільної економічної зони» Донецькій  і Луганській областям підтримують 33.5% українців. 45% усіх респондентів таку ініціативу не підтримують. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного упродовж 17-19 жовтня.

Зазначається, що рівень підтримки зростає із Заходу на Схід з 27% до 46%.

Згідно з результатами досліджень, як серед тих, хто планує взяти участь в «опитуванні» Президента України Володимира Зеленського, так і серед тих, хто не планує брати участі в «опитуванні» переважають ті, хто виступає проти «вільної економічної зони». Разом з цим, простежується тенденція, що більше підтримують «вільну економічну зону» ті, хто планує взяти участь в «опитуванні».

Найбіьше підтримують ідею створення "вільної економічної зони" виборці партій "Опозиційна платформа - За життя" (68,2%) та "Батьківщина" (40,7%).

Під час опитування респондентам також ставилося запитання «А що саме, на Вашу думку, означає «вільна економічна зона»?» у відкритій формі. 32% респондентів повідомили, що вони не можуть відповісти на запитання. Решта 68% дали відповіді, які, з одного боку, демонструють строкатість розуміння «вільної економічної зони». З іншого боку, багато відповідей респондентів скоріше свідчать про відсутність належного поінформованого розуміння, про що саме йде мова. 

З 17 до 19 жовтня 2020 року КМІС провів власне опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 505 інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 4,5% для показників близьких до 50%, 3,9% — для показників близьких до 25%, 2,7% — для показників близьких до 10%.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі