Понад 40% українців не довірятимуть результатам "всенародного опитування" – КМІС

Інфографіка
Поділитися
Понад 40% українців не довірятимуть результатам
Найбільшою довірою "всенародне опитування" користується серед виборців партії "Слуга народу".

Результатам "всенародного опитування", яке ініціював Президент України Володимир Зеленський, не будуть довіряти 40,7% українців. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного упродовж 17-19 жовтня.

Зазначається, що довірятимуть результатам 43% опитаних.

Найбільшою довірою "всенародне опитування" користується серед виборців партії "Слуга народу" (87,2%) та "Батьківщина" (53,8%). Виборці партій "Європейська Солідарність" та "Опозиційна платформа - За життя" воліли б не довіряти результатам опитування. 

Згідно з результатами опитування, 75,1% тих, хто вважає "всенародне опитування" Володимира Зеленського щирим наміром, готові довіряти його результатам. Довірятимуть результатам також 17,5% тих, хто вважає проведення опитування президента політичною маніпуляцією. 

Нагадаємо, 13 жовтня в ефірі низки українських телеканалів і в YouTube з'явилося   відеозвернення Володимира Зеленського до громадян, в якому він анонсував проведення 25 жовтня "загальнонаціонального опитування". За його словами, воно повинно стати першим кроком до проведення всеукраїнського референдуму.

Невдовзі були опубліковані всі питання "всенародного опитування":

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

З 17 до 19 жовтня 2020 року КМІС провів власне опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 505 інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 4,5% для показників близьких до 50%, 3,9% — для показників близьких до 25%, 2,7% — для показників близьких до 10%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі